Deszcz nie wystraszył fanów motoryzacji


Sportowe bolidy, dragstery, amerykańskie i europejskie samochody marzeń, mistrzowie kierownicy i grubo ponad 1000 KM pod maską. Ten weekend miłośnicy motoryzacji spędzili na pl. Teatralnym na Verva Street Racing.

Przed 19.00 oficjalnie zakończyła się tegoroczna edycja Vervy. Na 21.00 organizatorzy zapraszali afterparty w klubie Bank na ul. Mazowieckiej 14, gdzie będzie można wziąć autografy od kierowców.

Deszcz nie był przeszkodą

Prawdziwych fanów motoryzacji nie wystraszyła dziś nawet zmienna pogoda. W okolicach pl. Teatralnego zgromadziły się w sobotę prawdziwe tłumy. I nic dziwnego, bo atrakcji nie brakowało.

W programie znalazły się m.in.: pokazy freestylu motocrossu, parada samochodów luksusowych, przejazd historycznych samochodów wyścigowych porsche, wyścig legendarnych bolidów lotusa, wyścigi ciężarówek, pokaz ikon amerykańskiej motoryzacji i wyścig najlepszych polskich motocyklistów rajdu Dakar.

Nie można się nudzić

Dla miłośników sportu w stylu amerykańskim organizatorzy ściągnęli dwa dragstery. Pierwszy to chevrolet typhoon, który w maju tego roku zdobył tytuł King of Germany. Drugi to najszybszy w europie chevrolet corvette. Ma silnik o mocy 1600 KM, a ¼ mili pokonuje w 8,56 sekundy. Jeżeli kogoś interesują poza szybkim jechaniem do przodu również lewe łuki, też nie będzie zawiedziony. Za kierownicą 850 konnej toyoty camry stratującej w wyścigach NASCAR w barwach Red Bull Racing Team usiadł Tomasz Kuchar.

NA WYŚCIGACH POJAWIŁ SIĘ TEŻ LIDER JAMIROQUAI - ZOBACZ WIĘCEJ

Zabytkowe formuły

Silną reprezentację miały posiadać samochody sportowe. Klasa Formuła1 to sześć bolidów marki lotus. Najstarszy z nich, model 25 z 1962 roku, jeden z siedmiu wyprodukowanych, wyposażony jest w silnik V8 coventry climax. Zaliczył on 13 zwycięstw w wyścigach F1 Obejrzeć można było również jego rewolucyjnego młodszego brata, lotusa 79/3 z 1978. Nowością nie był silnik ford – cosworth o pojemności V8, a nowe podejście do aerodynamiki.

Samochody marzeń

Tam gdzie spotykają się pasjonaci motoryzacji nie może zabraknąć supersamochodów. W Warszawie zaprezentowały się modele 458 italia i F 430 scuderia, 599 GTO, legendarnej marki ferrari. Był również ekstremalny bac mono, jednomiejscowy samochód, który od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,8 sek. Ciarki na plecach wywołały dwie cobry, które niemiecka firma weineck wyposażyła w ... 14 litrowe silnik. Daje im to niesamowitą moc 1400 KM. Niewiele ustępują im 9ff budowane na bazie porsche. Mają "jedynie" 1120 KM, a do 300 km/h przyspieszają w 16 sekund. Równo 1000 koni, 3 sek. do setki i prędkość maksymalna 393 km/h to atrybuty audi TT. Wspomnieć należy jeszcze, że posiada dwa, turbodoładowane silniki. Każdy z nich napędza jedną oś.

Mistrzowie kierownicy

Podczas Verva Street Racing spotkać można było wielu znanych i lubianych kierowców z polski i zza granicy. Krzysztof Hołowczyc, Leszek Kuzaj, Stéphane Peterhansel. Nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Zawodnicy startujący w Rajdzie Dakar zaprezentowali się wraz ze swoimi pojazdami.

Reprezentowane były również inne dziedziny motosportu. Zobaczyć można było popisy driffterów i pokaz trików motocyklowych. Czołowy zespół wyścigów DTM, czyli Deutsche Tourenwagen Masters, Audi Sport Team Abt Sportsline przedstawi swój pojazd, 460 konne abt audi a4.

Red Bull Racing Team fot.Jurgen Skarwan
Red Bull Racing Team fot.Jurgen SkarwanRed Bull Racing Team fot.Jurgen Skarwan | Eurosport

Utrudnienia dla kierowców

Tak duża impreza nie może pozostać bez wpływu na warszawskich kierowców. Do 20 czerwca do godz. 05:00 zamknięte dla ruchu będą ulice: Senatorska (odcinek pomiędzy ul. Bielańską i ul. Miodową), Wierzbowa, Niecała (odcinek pomiędzy ul. Wierzbową i ul. Canaletta), Fredry, Moliera, Focha, Trębacka (tylko od strony ul. Focha), Ossolińskich i pl. Piłsudskiego.

Weineck Cobra fot.vervastreetracing.pl
Weineck Cobra fot.vervastreetracing.plWeineck Cobra fot.vervastreetracing.pl | Polska Agencja Prasowa

Kierowcy nie zaparkują do 21 czerwca do godz. 09:00 na całym pl. Teatralnym oraz na parkingu przy Hotelu Europejskim (od strony pl. Piłsudskiego). Do 20 czerwca do godz. 05:00 aut nie będzie można zostawiać na ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza oraz na parkingu przed Dowództwem Garnizonu Warszawa (od strony pl. Piłsudskiego)

Wstęp na imprezę jest wolny. Jednak jeżeli ktoś chce obcować z samochodami na wyciągnięcie ręki, podczas imprezy Pit Party, musi kupić bilet. Upoważnia on również do wejścia na trybuny.

Szczegóły imprezy można znaleźć na stronie organizatora i jego profilu na Facebooku.

fot
fot | Roshe Photography CC BY SA Wikipedia

wp/par

Źródło zdjęcia głównego:  | Twitter/SNTV

Pozostałe wiadomości