Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Deszcz i topniejący śnieg. Ostrzeżenia II stopnia

Warszawa

RCBOstrzeżenia przed podtopieniami

Opady deszczu i topniejący śnieg mogą powodować wzrost poziomu wody w rzekach – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dla Warszawy i województwa mazowieckiego IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia.

Dalsze topnienie pokrywy śnieżnej oraz prognozowane opady deszczu spowodują wzrosty stanów wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Dla województwa mazowieckiego wydano dwa oddzielne ostrzeżenia, dla dwóch regionów.

Pierwsze, jest ważne do czwartku do godz. 11. "W związku z topnieniem pokrywy śnieżnej oraz z obserwowanymi i prognozowanymi opadami deszczu, przewiduje się dalsze wzrosty stanu wody, z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych - szczególnie w zlewniach: górnej i dolnej Narwi, Biebrzy i Gubra." - informuje IMGW.

#ostrzeżenia hydrologiczne #IMGW 2. i 3. stopnia. Topniejący śnieg i opady deszczu mogą powodować wzrost poziomu wody w rzekach. #roztopy pic.twitter.com/BMR5fMhUwS— RCB (@RCB_RP) 22 lutego 2017

Drugi alert dotyczy także zlewni dopływów środkowej i dolnej Wisły. Jest on ważny do czwartku do godz. 12. Według IMGW, na wymienionych dopływach przewiduje się wzrosty stanu wody, z możliwością lokalnych przekroczeń stanów ostrzegawczych - szczególnie w zlewniach: Pilicy, Nurca, Liwca, Wkry, Bzury i Drwęcy.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wskazuje, że stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych.

Czytaj też: "Doba walki z wodą na Marynarskiej"

Korek na S79 z powodu podtopienia
TVN24

PAP/md/tvnmeteo.pl