Derby bez kibiców Polonii. "KSP sprzeciwia się tej decyzji"

Warszawa

Adam Polak, legia.comDerby Warszawy

Władze Legii Warszawa zdecydowały, że na derby przy Łazienkowskiej nie wejdą kibice Czarnych Koszul. Oburzone władze klubu z Konwiktorskiej przekonują, że decyzja jest bezpodstawna.

"KSP Polonia Warszawa sprzeciwia się tej decyzji, gdyż nie znajduje w niej uzasadnienia" – czytamy w liście przesłanym do władz Legii.

Wiceprezes zarządu KSP Polonia Warszawa Anna Sykała przypomina, że wniosek o niewpuszczeniu kibiców gości złożyć do Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN nie później niż 21 dni przed meczem. Tymczasem Legia takie pismo złożyła 11 września (mecz zaplanowano na 21 września).

"Poloniści prowokowali"

Według władz Polonii argumentacja jest "niezwykle lakoniczna i opiera się wyłącznie na subiektywnym przekonaniu Legii Warszawa, że należy liczyć się z bliżej nieokreślonymi protestami i innymi akcjami – co znamienne – nie kibiców KSP Polonii Warszawa, a Legii Warszawa".W odniesieniu kibiców Czarnych Koszul pada natomiast zarzut prowokacyjnego zachowania podczas poprzedniego meczu obu drużyn. Wiceszefowa klubu z Konwiktorskiej zauważa, że ich fani nie wrzucali na boisko ani sektor gospodarzy niebezpiecznych przedmiotów, ani nie zakłócali porządku, a tylko takie zachowanie mogłoby być przyczyny odmowy wstępu kibiców.

Derby zgodnie z planemPojedynek Legii Warszawa z Polonią Warszawa odbędzie się zgodnie z planem, czyli 21 września o godz. 20.30. gospodarze chcieli przełożyć termin spotkania, na co nie zgodziły się władze Ekstraklasy.

b/roody