Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Deptak na Nowym Świecie dopiero w przyszłym roku

Najnowsze

I. Gmyrek / umNowy Świat będzie deptakiem

Jezdnie Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu znów w weekendy mają być jednym długim deptakiem - informuje urząd miasta. Nastąpi to jednak dopiero w przyszłym roku.

Latem, od piątku do niedzieli zamykana jest dziś jedynie część Krakowskiego Przedmieścia - od placu Zamkowego do ulicy Królewskiej. Jeszcze trzy lata temu deptak był dłuższy - obejmował również Nowy Świat.

Przez budowę metra

- Nowy Świat przestał być deptakiem w związku z budową II linii metra i objazdami – przypomina Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Budowa centralnego odcinka podziemnej kolejki ma zakończyć się 30 września tego roku, a po odbiorach technicznych metro zacznie wozić pasażerów. To oznacza, że w 2015 roku mieszkańcy mogą spodziewać się, że deptak się wydłuży.

- Miasto planuje, że w przyszłym roku Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat, od placu Zamkowego do Al. Jerozolimskich będą znowu jednym długim deptakiem, tak jak to miało miejsce przed budową II linii metra - wyjaśnia Gałecka.

Ma funkcjonować w lato podczas weekendów.

ZMIANY CZEKAJĄ W NAJBLIŻSZYM CZASIE TEZ PLAC TRZECH KRZYŻY:

Plac Trzech Krzyży przed remontemDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: I. Gmyrek / um