Demontują ekrany akustyczne na Trasie Toruńskiej

Wymiana ekranów akustycznych
Wymiana ekranów akustycznych
Artur Węgrzyowicz, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzyowicz, tvnwarszawa.plWymiana ekranów akustycznych

Na Trasie Toruńskiej drogowcy demontują ekrany akustyczne. Powód? Postępująca korozja. - Prace nie stanowią zagrożenia dla kierowców - zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

- Prace związane z wymianą ekranów akustycznych prowadzone są w ramach zobowiązań gwarancyjnych wykonawcy, który przebudowywał drogę S8 na odcinku od węzła Modlińska do węzła Piłsudskiego - tłumaczy Łukasz Jóźwiak z GDDKiA. Jak dodaje, dotyczą one elementów, na których wystąpiły wady i za nie odpowiedzialność ponosi wykonawca. - Pojawił się problem z materiałem wypełniającym oraz w miejscach aluminiowych nastąpiła korozja. W żadnym wypadku nie zagraża to przejeżdżającym samochodom. Wykonana praca nie jest zgodna z umową, jaką mamy z wykonawcą, dlatego poprosiliśmy o poprawki - zaznacza.

Wymiana na koszt wykonawcy

- Ekrany są demontowane na nitce w kierunku mostu Grota. Prace nie powodują utrudnień dla kierowców - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Prace prowadzone są na koszt wykonawcy(J&P AVAX S.A.) i obejmują demontaż, naprawę oraz wymianę elementów ekranów. W ramach prac wykonawca zobowiązany jest, by na miejsce zdemontowanych zamontować elementy o właściwej jakości. - Planowany termin zakończenia prac w zakresie wymiany ekranów "zielona ściana" określony został przez wykonawcę na koniec maja, natomiast w zakresie wymiany ekranów aluminiowych zostanie określony po zakończeniu obecnie wykonywanych robót - wyjaśnił Jóźwiak.

Ostatnie, z wymienianych ekranów, postawiono w 2013 roku.

ło/ec

Pozostałe wiadomości