Decyduj o budżecie w dzielnicy. Po raz pierwszy w stolicy

Warszawa

fot. sxc.huZdecyduj o budżecie domu kultury

Mieszkańcy Śródmieścia będą mogli współdecydować o przyszłorocznym budżecie dzielnicowego domu kultury. - Projekt "Podzielmy się kulturą" będzie pierwszym budżetem partycypacyjnym w Warszawie – przekonują władze dzielnicy.

Partycypacyjny czyli współtworzony przez mieszkańców. Na taki krok zdecydował się Dom Kultury Śródmieście wspólnie z Fundacją Pole Dialogu i urzędem dzielnicy. Mieszkańcy będą mogli współdecydować o budżecie placówki na 2013 rok.

Czym jest kultura?

"W pracach nad budżetem wezmą udział nie tylko stali bywalcy DKŚ, ale także szersze grono mieszkańców, do tej pory nieuczestniczących w życiu DKŚ. Mamy nadzieję, że w warsztatach wezmą udział różne grupy: osoby młodsze i starsze, o różnej pozycji społecznej, mające różne rozumienie tego, czym jest kultura" – przekonują organizatorzy akcji.

O tym, czy pieniądze powinny być przeznaczone na zajęcia z rysunku, czy raczej na koncert będzie można zdecydować w listopadzie. Wcześniej odbędzie się seria spotkań, która ma na celu przybliżenie działalności domu kultury.

Najbliższe odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 16 w Domu Kultury Śródmieście (ul. Smolna 9).

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE

ran/roody