Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Dębski, Górniak, Szcześniak. Stolica uczci wstąpienie do UE

Warszawa

Urząd MiastaKoncert odbędzie się na Podzamczu

Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej pod batutą Krzesimira Dębskiego zagrają w Parku Fontann. To tylko niektóre z atrakcji zaplanowany na Koncert Europejski, który odbędzie się 7 maja.

- Serdecznie zapraszam na koncert. Będzie on zwieńczeniem sobotnich wydarzeń zawiązanych ze świętem Europy. Warszawa także muzycznie uczci 12. rocznicę przystąpienia do Unii Europejskiej, która minęła 1 maja – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

"Oda do radości"

Goście wysłuchają fragmentów kantaty scenicznej najstarszego zbioru tekstów średniowiecznych "Carmina Burana" Carla Orffa, "Suity warszawskiej" – kompilacji utworów Krzesimira Dębskiego pochodzących z filmów "Ogniem i mieczem" i "1920. Bitwa warszawska".

Na zakończenie zostanie zaprezentowana "Oda do radości" - finałowa kantata z IX Symfonii op. 125 d-moll Ludwiga van Beethovena.

Solistami będą: Magdalena Schabowska – sopran, Anna Fijałkowska - alt, Tomasz Warmijak - tenor, Przemysław Żywczok – bas. Usłyszymy także Edytę Górniak, Mietka Szcześniaka i Natalię Szroeder. Na teren imprezy będzie można wchodzić od godz. 19. Bramki będą od ulic: Sanguszki, Boleść i Wisłostrady. Początek imprezy o godz. 20. Wstęp wolny.

Utrudnienia w ruchu

Zamknięcie Wybrzeża Gdańskiego i dodatkowe parkingi. Zaplanowane jest także zamknięcie ulicy Wybrzeże Gdańskie - od ul. Sanguszki do ul. Boleść w godzinach 18.00 – 22.30. jak podaje ratusz, dodatkowe miejsca parkingowe zorganizowane zostaną na ul. Wybrzeże Gdańskie od ul. Krasińskiego do ul. Sanguszki (w godzinach 18.00 – 22.30).

ZOBACZ JAK WYGLĄDA TEGOROCZNY MULTIMEDIALNY POKAZ W PARKU FONTANN:

Pokaz fontann
TVN24

ran/sk