Debiutantki poszły na bal

Warszawa

Najpierw uczyły się gracji i elegancji, a później zaprezentowały się na balu. W sobotę gmach Politechniki Warszawskiej należał do debiutantek.

Młode damy zaprezentowały się w sukniach znanych projektantów. Towarzyszyli im członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Pary zatańczyły walca wiedeńskiego oraz poloneza.

W trakcie balu, dziewczyny dostały statuetki "Aleksandry", z napisem "Piękno wewnętrzne jest nieśmiertelne".

Wcześniej debiutantki co miesiąc spotykały się w Pałacu w Wilanowie. Pod okiem fachowców uczyły się gracji, elegancji, savoir vivre'u oraz wystąpień publicznych. Poszerzały też wiedzę z historii i psychologi.

"Środowisko angielskiej arystokracji"

Jak przypominają organizatorzy, historia organizowania Balów Debiutantów narodziła się w środowisku angielskiej arystokracji, której nastoletnie córki były przedstawiane królowej i wprowadzane w towarzystwo.

"Brytyjska tradycja miała ogromny wpływ na europejskie bale, w tym słynne wiedeńskie. Pierwszy bal w Wiedniu odbył się ponad 100 lat temu. Wiedeńskie przyjęcia przeniosły się także na paryskie salony i od razu wzbudziły nie mniejsze zainteresowanie tamtejszej śmietanki towarzyskiej. Najsłynniejszy dzisiaj bal to Opernball, wydawany corocznie w Operze Wiedeńskiej" - czytamy na stronie fundacji.

kz/mś