Po zmroku kradł ogrodzenie. Zauważył go policjant wracający ze służby

Autor:
mg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP Mińsk MazowieckiPolicjant z zatrzymanym mężczyzną

Policjant, wracając z pracy, zauważył mężczyznę niosącego do busa przęsła ogrodzeniowe. Sprawa wydała mu się podejrzana, więc podjął interwencję. 34-latek zaczął uciekać. Został zatrzymany wraz z dwoma wspólnikami. Wartość odzyskanego ogrodzenia to 2400 złotych.

Siódmego listopada w godzinach wieczornych, wracając do domu, komendant komisariatu policji w Rembertowie komisarz Krzysztof Wajzer zauważył niecodzienną sytuację. W miejscowości w gminie Dębe Wielkie mężczyzna demontował przęsła ogrodzeniowe, które następnie wkładał do busa. "Policjant podjął interwencję, ale wtedy kierowca busa zaczął odjeżdżać. Komendant ruszył w pogoń i po krótkim czasie udało mu się zatrzymać pojazd oraz ująć 34-letniego mieszkańca Halinowa. Wezwał mundurowych na służbie, którym przekazał mężczyznę" - informuje policja.

Sprawę przejęli policjanci z komisariatu w Halinowie. Okazało się, że na miejscu kradzieży przęseł ogrodzeniowych byli jeszcze dwaj mężczyźni. "Dzielnicowi i kryminalni wykorzystując wieloletnie doświadczenie zawodowe ustalili i zatrzymali już następnego dnia dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. 48-latek i 34-latek z Halinowa w trakcie czynności przyznali się do kradzieży ogrodzenia, które w całości zostało odzyskane" - przekazała w komunikacie Elżbieta Zagórska z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Policjantka dodała, że wartość odzyskanego ogrodzenia to 2400 złotych.

Odzyskane przez policję przęsła wróciły do właścicielaKPP Mińsk Mazowiecki

Kradzieży było więcej

Policjanci z Halinowa podczas rozwiązywania tej sprawy odnaleźli na posesji jednego z zatrzymanych inne przęsła ogrodzeniowe. "Podejrzewali, że one również pochodzą z kradzieży. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania właściciela tego ogrodzenia i ustalili, że przęsła zostały skradzione kilka tygodni temu w powiecie sokołowskim" - dodała Zagórska. Okazało się, że właściciel tego ogrodzenia nie zdążył jeszcze zgłosić tej kradzieży. Jak przekazała policja, ogrodzenia wrócą na swoje miejsca.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.  

Przeczytaj także: Celowo zajechali drogę, doszło do zderzenia. Policja: ukradli torbę i uciekli

Sprawcy ukradli z auta torbę i uciekli
Sprawcy ukradli z auta torbę i uciekli Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Mińsk Mazowiecki

Pozostałe wiadomości