Darmowe wejściówki za wysoką frekwencję

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/r
Archiwum TVN24Teatr 6. Piętro

Warszawscy wyborcy pobili rekord frekwencji w ostatnich wyborach parlamentarnych. Z tej okazji ratusz przygotował bezpłatną ofertę kulturalno-sportową.

"Chcieliśmy pobić 67 proc. z wyborów samorządowych, a po zliczeniu wszystkich głosów frekwencja wynosi aż 77,07 proc.! Dziękuję Wam za zaangażowanie" – napisał prezydent Warszawy na Twitterze.

#IdziemyNaRekord60procent

Jak podaje stołeczny ratusz, Warszawa przed wyborami do Sejmu i Senatu RP, wspólnie z innymi samorządami podjęła wyzwanie organizacji Akcji Demokracja #IdziemyNaRekord60procent, do której włączyły się między innymi władze Gdańska, Wrocławia czy Bydgoszczy.

"Wspólnie pokazaliśmy, że rozumiemy jak ważne są nasze głosy i jak dużo od nich zależy” – dodał Trzaskowski. I poinformował, że zgodnie z obietnicą, w weekend 19 - 20 października wejście do wybranych instytucji kulturalnych i sportowych będzie darmowe.

Teatry, muzea i ośrodki sportowe

Do akcji przyłączyły się warszawskie instytucje kultury. Zaproponowały między innymi zniżki na spektakle lub pulę bezpłatnych biletów, a także konkursy, rabaty, bezpłatne kuratorskie oprowadzania po wystawach i bezpłatne zajęcia. 

Oferta sportowa dotyczy obiektów Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Parku Kultury w Powsinie oraz wszystkich Dzielnicowych Ośrodków Sportu i Rekreacji. Warszawiacy skorzystać będą mogli w szczególności z krytych pływalni, siłowni, kortów tenisowych i squasha.

"Akcja dotyczy wejść indywidualnych (biletów jednorazowych) w dniach 19 - 20 października, w godzinach otwarcia obiektu, w ramach dostępnych (np. wcześniej niezarezerwowanych) godzin" - podaje ratusz.

Lista obiektów biorących udział w akcji:

Teatr Kwadrat Teatr Ochoty Teatr Syrena Teatr Rampa Teatr Studio Teatr 6. Piętro Teatr Polonia Och Teatr Dom Spotkań z Historią Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy Staromiejski Dom Kultury Bemowskie Centrum Kultury Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA wszystkie Dzielnicowe Ośrodki Sportu i Rekreacji Park Kultury w Powsinie.

CZYTAJ TEŻ JAK GŁOSOWALI WARSZAWIACY W WYBORACH DO SEJMU I SENATU.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019

PKW: W wyborach wzięło udział 18 678 457 osóbTVN24
wideo 2/10

ab/r