Darmowe studia za łapanie pokemonów

Warszawa

Na Ursynowie odbyły się mistrzostwa świata w łapaniu pokemonów. Do godziny 18 przy stacji metra Stokłosy młodzi ludzie walczyli o darmowy rok studiów na jednej z kilku uczelni.

Gra Pokemon Go wciągnęła wielu graczy na całym świecie. Dostępna na smartfony gra polega na szukaniu pokemonów i ich łapaniu. Dzięki połączeniu z interaktywną mapą okolicy, gracz zmuszony jest ruszyć się z domu, aby złapać pokemona.

- Wymyśliliśmy pierwsze na świecie mistrzostwa w łapaniu pokemonów w realnym świecie, aby pokazać, że poprzez nowe media łatwo jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy grają w ulubioną grę, a przy okazji mogą wygrać darmowy rok studiów I, II stopnia lub inżynierskich w Grupie Uczelni Vistula, a także tablet i wiele innych cennych nagród. Zwycięzca może oczywiście wybrać kierunek – mówił Jarosław Nowak, prezes Mr Target.

Druga osoba na podium otrzymała 50 proc. zniżki za semestr I, II stopnia lub inżynierski oraz tablet, zaś trzecia - 25 proc. zniżki za semestr I, II stopnia lub inżynierski oraz atrakcyjne gadżety.

A było o co walczyć. Grupa Uczelni Vistula, w skład której wchodzą: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Szkoła Główna Turystyki i Rekreacji w Warszawie oraz Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu należy do grona 10 najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce (5. miejsce w rankingu Perspektyw i Rzeczpospolitej 2015), a najlepsi w łapaniu pokemonów wybiorą spośród 24 kierunków studiów, wszystkie prowadzone są także w języku angielskim.

W ubiegłym tygodniu pod Pałacem Kultury i Nauki zebrali się fani tej gry :

Łapali Pokemony przy Pałacu Kultury
TVN24

PAP/md