Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Dała 5-latkowi psychotropy

Warszawa

| Fakty TVNfot. sxc.hu

5-letni chłopczyk trafił do szpitala po tym, jak matka podała mu tabletki antydepresyjne i przeciwbólowe. Stołeczni policjanci zatrzymali 31-latkę.

- Do oficera dyżurnego komendy na Woli zgłosiła się kobieta. Prosiła o interwencję wobec matki, która pod wpływem alkoholu opiekowała się swoimi dziećmi - informuje Dorota Tietz z zespołu prasowego KSP. Z relacji kobiety wynikało, że matka prawdopodobnie podała chłopcu leki niewiadomego pochodzenia. Policja pojechała to sprawdzić.

Dziecko trafiło do szpitala

We wskazanym mieszkaniu funkcjonariusze zastali 31-letnia Annę T. i jej konkubenta 48-letniego Roberta F. Oboje pili alkohol.

- Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli silne tabletki przeciwbólowe, antydepresanty oraz trzy tabletki clonozepamu (lek psychotropowy) - powiedziała Tietz.

Chłopiec, któremu matka podała leki, został przewieziony do szpitala. Jego 2,5 letnią siostrą zaopiekowała się ciocia.

Matka musiała wytrzeźwieć

Anna T. miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a Robert F. 2,8 promila. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do izby wytrzeźwień.

Matka usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia dzieci. Grozi jej do pięciu lat więzienia. Robert F. usłyszał zarzut posiadania środków psychotropowych.

bf/mz