Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Dakar na Narodowym. W sobotę wielki rajd

Najnowsze

Marcin Kin / Red Bull Content PoolDakar na Narodowym

Murawa, woda, a teraz ziemia. Stadion Narodowy na jeden dzień zamieni się w pustynny tor przeszkód. W sobotę odbędzie się piąta edycja Verva Street Racing. Tym razem miłośnicy motoryzacji poczują się jak na najsłynniejszym i najtrudniejszym wyścigu świata - Rajdzie Dakar.

Jak informują organizatorzy, do budowy toru z przeszkodami potrzebnych było 400 ciężarówek z piaskiem. Na jego stworzenie przeznaczono cztery dni.

Już w czwartek informowano, że montowane są pierwsze przeszkody.

Budowa toru na NarodowymLIVE

Najlepsi na torze

Główną atrakcją imprezy będzie Bitwa Mistrzów - wyścigi najlepszych zawodników rajdowych i wyścigowych z Polski i zagranicy, które odbędą się w sześciu kategoriach: samochody rajdowe w specyfikacji dakarowej, samochody rajdowe WRC, motocykle rajdowe, quady, ciężarówki i buggy.

W zawodach wezmą udział takie gwiazdy jak: Leszek Kuzaj, Jarosław Hampel, Emil Sayfutdinow, Bryan Bouffier czy Marcus Gronholm.

Rywalizacjom towarzyszyć będą trzy sety muzyczne światowej gwiazdy muzyki funk - Jamiroquai.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników imprezy. W sobotę zaprezentowane zostaną między innymi najszybsze pojazdy świata, odbędzie się także parada samochodów historycznych, rywalizacja super-sportowych kosiarek oraz pokazy kaskaderskie i powietrzne akrobacje motocyklowe FMX.

PROGRAM IMPREZY

14.00 – 18.00 Pit Party (wejście TYLKO do 17.00) 18.00 – Otwarcie bram 19.00 – Pre show 20.00 – VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym

Wizualizacja toru

Tak mniej więcej będzie wyglądał tor na NarodowymAgencja LIVE

Utrudnienia i zmiany w komunikacji

Na czas imprezy kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Przez całą sobotę 20 września 2014 r. zamknięta będzie ul. Siwca. Od godziny 13.00 do godziny 19.00 wyłączony zostanie także rejon Saskiej Kępy - nie dotyczy ruchu autobusów oraz pojazdów posiadających specjalny identyfikator.

Autobusy kursujące ulicą Francuską pojadą objazdami.

Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w celu ułatwienia dojazdu na Stadion Narodowy, od godziny 18.00 uruchomiona zostanie linia tramwajowa 77.

Będzie kursować na trasie: PL. NARUTOWICZA - Grójecka - pl. Zawiszy - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - al. Poniatowskiego - al. Waszyngtona - WIATRACZNA.

Po imprezie z ruchu wyłączony zostanie najprawdopodobniej most Poniatowskiego. Wówcza Komunikacja pojedzie objazdami.

W godz. 22.30 - 23:40 pociągi metra kursować będą ze zwiększoną częstotliwością- co ok. 5 minut.

Wszystkie zmiany w komunikacji miejskiej znajdziesz tutaj

Zobacz jak zmieniał się Stadion Narodowy:

Metamorfozy Stadionu Narodowegomateriały promocyjne

su/r

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Kin / Red Bull Content Pool