Dachowanie pod kontrolą i potrącenie na pikniku drogowym

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl"Co ja zrobiłem?" Uważaj na drodze!

Pozorowany wypadek, zdalnie sterowany sprzęt strażacki, czy symulacja dachowania. To tylko część atrakcji drugiego pikniku drogowego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Czerwone-Stój, Zielone-Idź. To takie proste!".

Na Krakowskim Przedmieściu obok Hotelu Europejskiego każdy na własnej skórze mógł sprawdzić, jakie to uczucie być w aucie, które dachuje. Był też pokaz pozorowanego wypadku oraz akcja ratowniczych służb.

Edukacja na wesoło

- Najmłodsi jeździli na rowerach i uczyli się przepisów ruchu drogowego – opowiada Dawid Krysztofiński, który obserwował piknik drogowy. - Dużo ludzi chciało też wsiąść do auta, które symulowało dachowanie – dodaje.

Tak wygląda dachowanie pod kontrolą
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Swój pokaz mieli też strażacy, którzy pokazali, jak można w błyskawiczny sposób obciąć dach auta – To co codziennie strażacy robią w terenie, dzis było można zobaczyć na Krakowskim Przedmieściu – mówi Krysztofiński.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Z kolei fundacja "Jedź Bezpiecznie" uczyła prawidłowego zapinania dzieci w foteliku.

Były też edukacyjne konkursy i miasteczko ruchu drogowego. Można było zdobyć kartę rowerową. Zarząd Dróg Miejskich przyszykował też dwie sceny z sygnalizatorami świetlnymi, na których uczniowie Technikum Samochodowego z al. Jana Pawła II pokazali inscenizacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Pokaz ratownictwa w centrum
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

lata/par