Dąbrowski: "Wypełniłem swoją misję"

Wiceprezydent Dąbrowski odwołany
Wiceprezydent Dąbrowski odwołany
TVN24
TVN24Wiceprezydent Dąbrowski odwołany

"Jedynym celem mojej działalności publicznej było zawsze wyłącznie działanie na rzecz Miasta i jego Mieszkańców" – przekonuje w oświadczeniu wysłanym do mediów Jarosław Dąbrowski. Były już wiceprezydent stolicy.

Jarosław Dąbrowski podał się we wtorek do dymisji – została przyjęta. Czytaj więcej na ten temat.

"Klimat oparty na insynuacjach"

O powodach powiadomił w oświadczeniu. Nawiązuje w nim do oskarżeń, jakie padały pod jego adresem ostatnio z ust Pawła Bujskiego (byłego wiceburmistrza dzielnicy Bemowo):

"Wobec wytworzonego obecnie klimatu medialnego, opartego na insynuacjach jednego człowieka, nie chciałbym być jakimkolwiek obciążeniem dla Pani Prezydent" – przekonuje Dąbrowski.

"Podstawowe zadanie, które zostało mi powierzone wykonałem, czyli umożliwiłem wdrożenie reformy śmieciowej w Warszawie i w tym sensie moją misję można uznać za wypełnioną. Biorę także odpowiedzialność polityczną za Dzielnicę Bemowo, którą zarządzałem przez wiele lat będąc burmistrzem" – dodaje.

I podkreśla, że jego zdaniem kierowane wobec niego zarzuty politycznych nie potwierdzą się. "Mam ponadto nadzieję, że całościowa ocena tego co udało mi się zrobić dla Bemowa i dla Warszawy będzie w oczach Mieszkańców zdecydowanie pozytywna" – podsumowuje Dąbrowski.

CZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE JAROSŁAWA DĄBROWSKIEGO

W ratuszu Dąbrowski nadzorował Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi, Biuro Infrastruktury, Biuro Ochrony Środowiska. Do ratusza trafiła w ubiegłym roku, po tym jak do dymisji podał się Jarosław Kochaniak, który stracił stanowisko z powodu opóźnienia przy wprowadzeniu rewolucji śmieciowej.

Dąbrowski burmistrzem Bemowa był od 2006 roku. W Wcześniej pracował w ministerstwie rolnictwa, gdzie był szefem gabinetu politycznego szefa resortu. Był też członkiem zarządu przedsiębiorstwa zarządzającego nieruchomościami.

ran/roody

Pozostałe wiadomości