Czynsze na Świętokrzyskiej: ratusz ulży przedsiębiorcom

Warszawa

| Fakty w Południe TVN24fot. Forum Rozwoju Warszawy

Zbliżające się wielkimi krokami zamknięcie ul. Świętokrzyskiej to problem dla przedsiębiorców. Najemcy lokali wzdłuż jednej z głównych ulic Śródmieścia odczują na własnej kieszeni skutki rozkopania arterii, więc urzędnicy przygotują dla nich zniżki.

O najemców lokali wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej postanowili się upomnieć radni SLD. W środę wnioskowali o "podjęcie działań określonych Statutem Dzielnicy zmierzających do obniżenia wysokości czynszu w lokalach użytkowych zlokalizowanych na ulicach Śródmieścia, na których w wyniku budowy II linii metra zostanie wstrzymamy bądź znacząco ograniczony ruch kołowy i pieszy".

ŚWIĘTOKRZYSKA ZAMKNIĘTA NA DWA LATA

Ten los czeka już od 11 czerwca Świętokrzyską. Ulica będzie zamknięta, a to oznacza, że klienci będą mieli utrudniony dostęp do lokali. Władze dzielnicy jednak uspokajają i zapewniają, że o obniżce czynszów cały czas pamiętają.

- Stawki za wynajem lokali przy ul. Świętokrzyskiej zostaną obniżone. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu spadną obroty po zamknięciu ulicy - tłumaczy Urszula Majewska, rzecznik dzielnicy.

Prawdopodobnie po pierwszym miesiącu bez Świętokrzyskiej Zakład Gospodarowania Nieruchomościami będzie już po rozmowach z najemcami. Urzędnicy określą wysokość zniżek, porównując aktualne z ubiegłorocznymi obrotami. Urzędnicy nie wykluczają też, że mniejsze stawki zapłacą najemcy lokali na takich ulicach jak Tamka, Jasna czy Mazowiecka.

ran/roody