Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Czy nielegalni handlarze nielegalnie wycięli drzewo?

TVN Warszawa

Handlarze przy drzewie

Wszystko wskazuje na to, że nielegalni handlarze, z którymi walczy straż miejska, wycięli drzewo przy pętli autobusowej w pobliżu metra Wilanowska. Dzielnica, do której należy teren, nie wie nic o wycince i zgłasza sprawę na policję.

Niepokojący sygnał o wycince otrzymaliśmy na początku października w wiadomości na naszej stronie facebookowej. Z publikacją artykułu czekaliśmy do momentu, aż przedstawiciele dzielnicy sprawdzą, kto jest właścicielem terenu, na którym wycięto drzewo, a także, czy któryś z urzędników nie wydał zgody na tę wycinkę.

Przypuszczenia naszej czytelniczki potwierdziły się - drzewo rosło na terenie miejskim, a na jego usunięcie nie wyrażono zgody.

"Małe biedne drzewko"

"Każdego ranka tłum ludzi przechodzi przez tony błota i chodniczkiem z pojedynczych płyt jak na zdjęciu. Nikt tam nic nie robi oprócz Panów od wątpliwych drożdżówek, którzy postanowili ściąć małe biedne drzewko" - napisała w wiadomości Monika.

Czytelniczka załączyła zdjęcia, na których widać, jak trzech mężczyzn stoi obok drzewa i przymierzają się do jego wycięcia.

- Drzewo zostało usunięte z terenu miasta stołecznego Warszawy. Urząd Dzielnicy Mokotów nie wiedział o usuwaniu tego drzewa - potwierdziła nam Monika Chrobak, rzeczniczka prasowa dzielnicy. Dodała, że urzędnicy skierowali sprawę na policję w celu ustalenia sprawców nielegalnej wycinki.

Czytaj też: "Rekwirują towar handlarzom. W odpowiedzi ataki kwasem"

Stoisko z warzywami oblane nieznaną substancjąTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

md/mś