Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Czy morderstwo może być sztuką? "Panny dworskie" na Narodowym

Warszawa

Teatr XLSpektakl inspirowany jest filmem "Sznur"

Do czego jest zdolna kobieta? Do poświęceń, do wyrzeczeń, do miłości, do… morderstwa? Spotykają się po latach: cztery kobiety, przyjaciółki z dawnych lat. Mają różne zawody, poglądy i osobowości. Ale wspólne tajemnice, które wychodzą na jaw z kolejnym drinkiem.

Spektakl "Panny dworskie" powstał w oparciu o scenariusz filmu Sznur Alfreda Hitchcocka w autorskiej adaptacji Andre de La Cruz.

Napięcie obecne w filmie zostaje przeniesione na deski teatralne, a tematyka pogłębiona o współczesne dylematy, obnażające ludzkie namiętności i słabości. Inteligencja, humor, nienawiść i tkliwość przeplatają się, a widz wchodzi w świat coraz bardziej mroczny i zaskakujący.

Nie tylko przedstawienie

Spektakl przedstawiany jest na deskach Teatru XL - pierwszego na świecie teatru na arenie sportowej, czyli PGE Narodowym.

Czy morderstwo może być sztuką?
Teatr XL

W wyjątkowym spektaklu, w którym widz staje się świadkiem gry towarzyskiej użyto obrazów malarzy, którzy na żywo malowali interpretacje obrazu Velasqueza podczas Nocy Muzeów 2014.

Jeden z nich stanowi główny element scenografii, dwa pozostałe zostaną przeznaczone na aukcje charytatywną po spektaklu.

"Panny dworskie"

Scenariusz i reżyseria – Andre de la Cruz

Asystentka reżysera: Dominikia Maria Malczyńska

Światło i dźwięk – Maciej Bułtowicz

Scenografia – Dorota Chwedorowicz

Obraz – Rafał Grabowski, Michał Stopa, Igor Rudziński

Występują: Miriam Aleksandrowicz, Diana Karamon, Magdalena Łoś, Dorota Chwedorowicz, Sandra Stencel

Spektakl inspirowany jest filmem "Sznur"
Teatr XL