Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Cztery wnioski o areszt w związku z reprywatyzacją

Warszawa

TVN245 osób z zarzutami

Prokuratura chce tymczasowego aresztu dla czworga z pięciu podejrzanych o związki z aferą reprywatyzacyjną. Śledczy obawiają się, że zatrzymani mogą utrudniać śledztwo, a nawet się ukrywać.

- W przypadku czworga podejrzanych, prokuratura wystąpiła z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy – poinformowała Anna Zimoląg z prokuratury regionalnej we Wrocławiu.

"Manipulowanie dokumentami, fałszywe wyjaśnienia"

Precyzowała, że zdaniem śledczych te osoby mogą utrudniać śledztwo. – Utrudnianie postępowania to zarówno nakłaniane świadków to złożenia fałszywych zeznań, jak i współpodejrzanych do składania fałszywych wyjaśnień, manipulowanie dokumentami, jak również uzasadniona obawa, że podejrzani będą się ukrywać – wyjaśniała.

Dodała, że podejrzany Mariusz L. złożył obszerne wyjaśnienia. - W jego przypadku nie wystąpiła uzasadniona obawa utrudnienia postępowania przygotowawczego, dlatego zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym – dodała.

Sąd ma 24 godziny na podjęcie decyzji.

Akcja CBA

Przypomnijmy: CBA zatrzymało w poniedziałek Jakuba R., byłego zastępcę dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami urzędu miasta, jego rodziców: Wojciecha R. i Alinę D. oraz architekta Mariusza L., a także mecenasa Roberta N.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZATRZYMANIACH

"Podstawą wszczęcia śledztwa w tej sprawie było zawiadomienie Urzędu m.st. Warszawy o nabyciu przez Jakuba R. – byłego zastępcę Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami warszawskiego ratusza, roszczeń do jednej z warszawskich nieruchomości, w konsekwencji zaś – nabycie prawa użytkowania wieczystego gruntu" - podaje Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

kz/r