Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Cztery osoby zginęły pod Warszawą. Policja podsumowała akcję "Znicz"

Warszawa

Cztery osoby nie żyją, a 33 zostały ranne w wypadkach, do których doszło od piątku do poniedziałku w Warszawie i okolicach. Stołeczna policja podsumowała akcję "Znicz 2014".

W sumie od piątku od 14.00 do poniedziałku do godzin porannych doszło do 27 wypadków. Odnotowano również 194 kolizje.

- Do śmiertelnych wypadków doszło w Grodzisku Mazowieckim, w Starych Babicach, w Wołominie i Choszczówce Stojeckiej koło Mińska Mazowieckiego - wymienia Iwona Jurkiewicz ze stołecznej policji.

W trakcie akcji "Znicz" funkcjonariusze zatrzymali także 110 kierowców, którzy prowadzili samochód pod wpływem alkoholu.

Wzmożone kontrole, widorejestratory

Stołeczni policjanci patrolowali ulice, zwłaszcza w rejonach stołecznych nekropolii. Jak informują, szczególną uwagę zwracali na płynność ruchu oraz prowadzili wzmożone kontrole stanu technicznego pojazdów i sposobu przewożenia pasażerów. Dokonywali pomiarów prędkości i trzeźwości oraz kierowali ruchem, zwracali uwagę na niewłaściwe parkowanie, dbali o przejezdność głównych tras dojazdowych do najbardziej uczęszczanych miejsc związanych ze świętem. Bardzo dużą uwagę przywiązywali również do sposobu zachowania się pieszych.

W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory i urządzenia do pomiaru trzeźwości. Pracowali zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Rok temu mniej zabitych

Jak informują funkcjonariusze, porównując akcję "Znicz 2014" do zeszłorocznej, odnotowano mniej kolizji, ale więcej osób zostało rannych i zabitych.

Podczas akcji "Znicz 2013" policjanci zatrzymali 51 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. W 2013 roku doszło do 261 kolizji i 27 wypadków drogowych, w wyniku których 2 osoby poniosły śmierć, a 27 zostało rannych.

su/mz