Cztery firmy chcą wykonać projekt przebudowy torowiska


Civil Transport Designers złożyło najtańszą ofertę na wykonanie dokumentacji przebudowy torowiska w al. Jana Pawła. W sumie w przetargu wzięły udział cztery firmy, jednakże tylko propozycja warszawskiej spółki nie przekracza kwoty założonej przez Tramwaje Warszawskie.

O tym, że miasto ogłosiło przetarg na przebudowę torowiska między rondem ONZ a ul. Elektoralną pisaliśmy 13 listopada.

Czterech chętnych

Spółka, na przygotowanie dokumentacji przebudowy 630 metrowego odcinka, założyła 369 tys. złotych. Najtańszą ofertę z kwotą 322 733,30 zł brutto, złożyła warszawska spółka CTD – Civil Transport Designers.

Pozostałe oferty przekraczają wymaganą kwotę. Są to: Ardanuy Ingenieria S.A. z Madrytu (ok. 384 tys. zł brutto), MIB Polska z Krakowa (ok. 727,8 tys. zł) i Biuro Inżynieryjnych Usług Projektowych również z Krakowa (ok. 1 mln 132,8 tys. zł) poinformował rynek-kolejowy.pl.

O wyborze danej firmy decyduje kryterium ceny. Ocena ofert zajmie około dwóch tygodni.

Biuro projektowe będzie miało siedem miesięcy od podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji. Prace budowlane planowane są na rok 2014.

Szybsze i z piorytetem

Po modernizacji torowiska w al. Jana Pawła II na odcinku od ronda ONZ do ul. Elektoralnej tramwaje będą mogły pooruszać się z większą prędkością. Ponadto, na skrzyżowaniach będą miały piorytet. Więcej przeczytasz tutaj.

su//ec

Pozostałe wiadomości