Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Cztery firmy chcą przebudować ważne skrzyżowanie

TVN Warszawa


Cztery firmy zgłosiły oferty w przetargu na przebudowę skrzyżowania na Pradze Północ. Prace mają się zakończyć się do połowy grudnia.

Oferty firm biorących udział w przetargu rozciągają się między 2,7 a 4,1 miliona złotych. "Teraz oferty będą przez nas dokładnie analizowane. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wybrana firma będzie miała na zakończenie prac czas do połowy grudnia 2019 roku" – podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Zaślepią Wileńską

Modernizacja dotyczy skrzyżowania alei "Solidarności" i ulicy Szwedzkiej. Po przebudowie układ skrzyżowania ma być prostszy. Przede wszystkim zlikwidowana zostanie wydzielona jezdnia do skrętu w prawo z "Solidarności" w Szwedzką. Poza tym ulica Wileńska zostanie zaślepiona.

"Uniemożliwi to wlewanie się ruchu tranzytowego w wąskie praskie uliczki" – przekonuje ZDM. Dodatkowo lewoskręt w ulicę Szwedzką zostanie wydłużony, a wylot ze Szwedzkiej - poszerzony. Wzdłuż alei "Solidarności" wyznaczone zostanie przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Dzięki temu droga dla jednośladów ciągnąć się będzie aż do granicy z Ząbkami.

Przejścia z azylami

"Dodatkowo zmodernizowane zostanie istniejące przejście dla pieszych w poprzek alei "Solidarności" prowadzące w kierunku torów kolejowych. Równolegle do niego powstanie przejazd rowerowy, który ułatwi podróże pomiędzy dwoma przedzielonymi linią kolejową fragmentami Pragi" – podaje zarząd.

Zmiany pojawią się również w obrębie skrzyżowania ulic Szwedzkiej i Równej. Zostaną tam wyznaczone dwa przejścia dla pieszych wyposażone w azyle. Ponadto przebudowany zostanie przystanek autobusowy "Szwedzka 01".

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o modernizacji ulicy Słowackiego:

Modernizacja ulicy Słowackiego
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ab/b