Najnowsze

Czteroletni Antoś wybudzony ze śpiączki

Najnowsze

Antoś to 40
TVN24Antoś to 40

"Mamy dobrą wiadomość!" - napisali w komunikacie pracownicy Kliniki "Budzik". Czteroletni Antoś został wybudzony ze śpiączki. Wkrótce ma zostać wypuszczony do domu.

Antoś przebywał w klinice od 23 sierpnia ubiegłego roku. Trafił do niej po potrąceniu przez samochód.

"Miło nam poinformować, że chłopiec 16 stycznia bieżącego roku, decyzją zespołu terapeutycznego został uznany za wybudzonego ze śpiączki i wkrótce z mamą Karoliną opuści klinikę" - czytamy w informacji szpitala.

Klinika założona przez Ewę Błaszczyk

Klinika "Budzik" została założona przez Fundację Ewy Błaszczyk "AKOGO?". Działa od 2013 roku przy Centrum Zdrowia Dziecka. Intencją założycieli było stworzenie wzorcowego szpitala dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Budowa placówki została sfinansowana ze składek darczyńców indywidualnych, firm, fundacji i środków Unii Europejskiej.

Klinika ma 15 łóżek i pełną infrastrukturę niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. "Budzik" przyjmuje dzieci, które są w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub sześć miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych. Dzieci mogą być leczone przez rok z możliwością przedłużenia o kolejne trzy miesiące.

Zobacz rozmowę TVN24 z Ewą Błaszczyk o Klinice "Budzik":

[object Object]
Ewa Błaszczyk o kliniceTVN24
wideo 2/3

kw

Pozostałe wiadomości