Człowiek od rowerów nowym szefem ZDM. "Były warunki"

Najnowsze

tvnwarszawa.plGrażyna Lendzion i Łukasz Puchalski na ubiegłotygodniowej konferencji

Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent Warszawy ds. komunikacji rowerowej, zastąpi Grażynę Lendzion na stanowisku dyrektora Zarządu dróg Miejskich - poinformował wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Tym samym wiceprezydent potwierdził nieoficjalne informacje tvnwarszawa.pl.

W rozmowie z PAP Jóźwiak powiedział, że Lendzion złożyła rezygnację ze stanowiska po środowej rozmowie z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

- Na miejsce dyrektora ZDM decyzją pani prezydent zostanie powołany pan dyrektor Łukasz Puchalski, który przejdzie ze stanowiska zastępcy dyrektora ZTM. Jak również do ZDM, razem z panem pełnomocnikiem Puchalskim trafią wszystkie tematy związane z rowerami - powiedział Jóźwiak.

Puchalski: były warunki

Udało nam się krótko porozmawiać z nowym dyrektorem ZDM –u. Puchalski podkreśla jednak, że na razie nadal jest jeszcze pracownikiem ZTM-u.

- Jak w przypadku każdej rozmowy o zmianie pracy były warunki, ale proszę mnie na razie nie ciągnąć za język. Mam swoją wizję i chętnie o niej opowiem, ale w przyszłym tygodniu – odpowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Puchalski.

- Myślę, że mieszkańcy już poznali mnie i mój sposób działania, więc wiedzą czego się spodziewać – dodaje.

Zaważył budżet partycypacyjny?

Pytany o powody rezygnacji Lendzion ze stanowiska, Jóźwiak powiedział, że był to przede wszystkich "brak właściwego kontaktu zewnętrznego jednostki z mieszkańcami i ostatnia sprawa budżetu partycypacyjnego".

Ponad 400 projektów do budżetu partycypacyjnego na 2016 r. zostało ocenionych negatywnie. Autorzy odrzuconych projektów oskarżyli miasto, w tym ZDM, m.in. o działania niezgodne z przepisami oraz brak komunikacji z autorami projektów.

Łukasz Puchalski odpowiadał m.in. za start systemu Veturilo:

Ul. Królewską przejechał również Łukasz Puchalski, urzędnik ds. rowerówTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

O zmianach personalnych mówi Bartosz Milczarczyk:

Rzecznik ratusza o zmianach personalnych w ZDMtvnwarszawa.pl/ Mateusz Szmelter

PAP/jk