Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Człowiek o 11 tożsamościach zatrzymany na lotnisku

  Najnowsze

  fot. facebook.com/LotniskoChopina

  27-letniego obywatela Meksyku zatrzymali na warszawskim lotnisku Chopina stołeczni policjanci i celnicy. Cudzoziemiec miał przy sobie jedenaście kompletów podrobionych praw jazdy i karty kredytowe. Chciał z ich pomocą zwiedzać Europę.

  Bryan O., obywatel Meksyku, przyleciał do Polski z jednego z europejskich państw. Policjanci podejrzewają, że chciał przy pomocy podrobionych dokumentów i uzyskanych na ich podstawie kart kredytowych wypłacić znaczne kwoty pieniędzy.

  Jak podaje policja, sprawca miał świadomość, że karty i prawa jazdy, które w Meksyku pełnią także rolę dowodu tożsamości, są fałszywe. Jak sam stwierdził, kupił je za około 400 USD i miał zamiar zwiedzać Europę płacąc tymi kartami.

  Zaszyte w podwójnym dnie

  - Fałszywe dokumenty schowane były w podwójnym dnie kosmetyczki. Wszystkie prawa jazdy miały zdjęcia mężczyzny i wystawione były na fałszywe nazwiska - powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

  - Obecnie trwają przesłuchania. Sprawdzamy czy mężczyzna działał sam czy mógł z kimś współpracować - dodał Mrozek.

  27-latek usłyszał zarzut z art. 310 Kodeksu karnego, dotyczący podrabiania środków płatniczych albo dokumentów uprawniający do otrzymania pieniędzy.

  Kryminalni złożą wniosek do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Bryanowi O. grozi od pięciu do 25 lat więzienia.

  PAP/KSP//mz