WYBORY
  • Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu.
  • W Warszawie KO dostała 42,05 %, PiS - 27,49 %, SLD - 18,19 %, Konfederacja - 7,51 %, PSL - 4,75 %.
  • Frekwencja wyniosła 77,07 % uprawnionych. Najwyższa była na Wilanowie - 85,24 %. Najniższa na Pradze Północ - 68,41 %.

Człowiek na torach. Zamknęli trzy stacje metra

Warszawa

Mateusz Szmeleter / tvnwarszawa.plStacja metra (zdjęcie ilustracyjne)

Pasażerowie kursujący pierwszą linią metra musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Służby wyłączyły trzy stacje: Imielin, Natolin i Kabaty.

O 13.30 utrudnienia się zakończyły, a metro zaczęło kursować na całej linii.

Problemy rozpoczęły się po godzinie 12. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o wstrzymaniu ruchu pociągów na odcinku między Kabatami a Stokłosami.

- Na stacji Kabaty mężczyzna wpadł na tory. Na stacji nie było wtedy pociągu. Konieczna była interwencja pogotowia. Żeby pomóc mężczyźnie, konieczne było wyłączenie napięcia trakcji. Dlatego nie funkcjonują trzy stacje: Kabaty, Natolin, Imielin. Ruch odbywa się między Stokłosami a Młocinami - mówi nam Paweł Siedlecki z biura prasowego metra.

Uruchomiona została zastępcza linia autobusowa Z kursująca na trasie: Al. KEN - Al. Harcerzy Rzeczypospolitej - Al. Wilanowska - Metro Wilanowska

O 13.30 ZTM poinformował o końcu utrudnień. Natomiast Anna Bartoń z biura prasowego Metra Warszawskiego podała, że mężczyzna opuścił torowisko o własnych siłach i został przewieziony do szpitala.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy tez o zamknięciu sześciu stacji metra z powody pozostawionego na peroine bagażu:

Problemy na I linii metra
Lech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

kk/b