Człowiek "Małpy" zatrzymany, gdy wychodził z aresztu

Warszawa

fot
fot. KSP
fot
fot. KSP
fot
fot. KSP

Wołomińska policja zatrzymala 26-letniego Daniela H., który był ściśle powiązany z tzw. Grupą "Małpy". Usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawy konopi indyjskich i wprowadzenia w ciągu trzech lat do obrotu ok. 60 kg heroiny.

Akcja "rozbijania" grupy "Małpy" toczy się od marca. Wtedy policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 21 do 35 lat. Głównym przywódcą rozbitej grupy był 35-letni Grzegorz K. ps. "Małpa". Grupa zajmowała się głównie handlem narkotykami.

Gdy wychodził z aresztu

Teraz do grona zatrzymanych dołączył 26-letni Daniel H. "Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy opuszczał mury aresztu śledczego, gdzie przebywał w związku z postanowieniem sądu o tymczasowym aresztowaniu za popełnione wcześniej przestępstwo" - informuje policja. 26-latek usłyszał trzy zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprawy konopi indyjskich i wprowadzenia w ciągu ostatnich trzech lat do obrotu heroiny w ilości około 60 kg.

Sąd rejonowy zastosował wobec Daniela H. tymczasowy areszt na blisko dwa miesiące.

Grupa "Małpy" działała od 2008 r. Policjanci w trakcie prowadzonych działań zabezpieczyli m.in. blisko 30 telefonów komórkowych, ponad 140 tys. zł, a także broń palną. Na terenie posesji jednego z zatrzymanych znajdowała się też hodowla konopi indyjskich.

ran