Część rolników zatrzymała kontrola trzeźwości? "To nieporozumienie"

Warszawa

Część rolników spod Białegostoku nie pojechała w kierunku Warszawy z powodu kontroli trzeźwości - takie informacje pojawiły się w mediach. Dementuje je podlaska policja. - Wszyscy, którzy deklarowali chęć wyjazdu, zostali skontrolowani. Żaden z kierujących nie był pod wpływem alkoholu - odpowiada Andrzej Baranowski, rzecznik podlaskiej policji.

Policjanci skontrolowali rolników spod Białegostoku, jeszcze zanim ci wyruszyli w kierunku Warszawy.

– Sprawdziliśmy wszystkich, którzy deklarowali chęć wyjazdu. Pojazdów było nieco ponad trzydzieści. Na trasę wyjechało 29 ciągników i kilka samochodów - informuje podinsp. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Sami zrezygnowali

Policjanci sprawdzali dokumenty, stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

– U nikogo ze skontrolowanych nie wykryto alkoholu w wydychanym powietrzu – podkreśla rzecznik. Informacje w mediach, jakoby kontrole zatrzymały część rolników, nazywa nieporozumieniem.

Okazało się za to, że niektóre pojazdy mają usterki techniczne. Część rolników je usunęła. Ci, którzy nie byli w stanie naprawić maszyn, nie zdecydowali się wyruszyć w trasę.

Kontrole rutynowe

Jak podkreśla rzecznik podlaskiej policji, w obu punktach kontrole miały rutynowy charakter.

– Podobne akcje przeprowadzamy zawsze, gdy zorganizowana grupa kierowców planuje wybrać się w dłuższą podróż. Dbamy w ten sposób o ich bezpieczeństwo – wyjaśnia Andrzej Baranowski.

Kierowcy skierowali się na trasą na Wysokie Mazowieckiej i dalej do granic województwa. Do Warszawy mają dojechać po godz. 14.00.

"Marsz gwiaździsty" na Warszawę. Ciągniki jadą bardzo wolno
TVN24

jk/lulu