Część mieszkańców Wilanowa wciąż bez wody

Warszawa

Kontakt 24Wyłączyli wodę, płuczą sieć

Mieszkańcy 54 domów na warszawskim Wilanowie do niedzieli pozbawieni będą bieżącej wody. Powodem utrudnień są bakterie z grupy coli, jakie wykryto w tym tygodniu. Początkowo wodę zakręcono mieszkańcom 280 budynków. Pierwszą informację i zdjęcie o wstrzymaniu dostaw wody otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @sojer29.

Dostępu do wody nie mają obecnie mieszkańcy 54 domów - poinformowało w piątek wieczorem Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Jeszcze w czwartek problem dotyczył lokatorów 280 budynków.

- W przewodzie wodociągowym przy ul. Przyczółkowej nastąpiło przekroczenie wskaźników jakościowych bakterii z grupy coli. W związku z tym o godzinie 19.30 odcięto dopływ wody do około 280 domów jedno- i dwukondygnacyjnych - powiedział redakcji Kontaktu 24 w czwartkowy wieczór Roman Bugaj, rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

Trwa czyszczenie wodociągu

- W piątek około północy zakończymy dezynfekcję wyłączonego przewodu wodociągowego i przystąpimy do jego płukania. Próbki wody do badań laboratoryjnych pobierzemy w sobotę przed południem. Jeżeli przeprowadzone przez laboratorium analizy, po upływie 24 godzin, wskażą na skuteczność przeprowadzonych dezynfekcji i płukania, w niedzielę podamy informację o przewidywanym terminie uruchomienia odcinka sieci - zapowiedział rzecznik w piątek.

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKCIE 24

Podstawiono beczkowozy

Beczkowozy z wodą pitną znajdują się w następujących lokalizacjach: - ul Przyczółkowa 27a (przy Domu Pomocy Społecznej) - ul. Przyczółkowa 27 (przy szkole) - ul. Przyczółkowa 109a - ul. Przyczółkowa między numerem 70 a 72

b/roody