Część mieszkańców Mazowsza nadal bez prądu

Warszawa

TVN24Prace mają zakończyć się przed południem

We wtorek późnym popołudniem powinno się zakończyć usuwanie awarii, w wyniku których na Mazowszu bez prądu nadal pozostaje część odbiorców. Doszło do zerwania ponad 40 linii średniego napięcia.

"Dziś ostatnie prace naprawcze trwały w 2 Rejonach Energetycznych Oddziału Warszawa tj. Mińsk Mazowiecki i Wyszków – gdzie energetycy wymieniali złamane słupy. Po południu zasilania nie miało tam ok. tysiąca odbiorców" – czytamy w komunikacie wydanym po godzinie 14:00 przez PGE Dystrybucja.

Naprawa się przedłuża, bo prowadzone prace trzeba było przerwać na noc. - Narazilibyśmy naszych pracowników na niebezpieczeństwo, wysyłając ich w nieznany teren z ciężkim sprzętem, gdy jest ciemno – podkreśla Dorota Gajewska z PGE Dystrybucja.

Dziesiątki tysięcy osób bez prądu

Jeszcze w poniedziałek przed południem na Mazowszu bez prądu pozostawało 84 tys. odbiorców. Kilka godzin wcześniej było to 78 tys.

- By naprawiać uszkodzoną sieć, musimy na chwilę wyłączyć zasilanie do odbiorców, którzy je do tej pory mieli – wyjaśniała w poniedziałek Gajewska.

Przed godziną 23:00 udało się tę liczbę zmniejszyć do 7 tys. odbiorców.

Od niedzieli

Informacje o braku prądu napływały już w niedzielę wieczorem od internautów Kontaktu 24, m.in. z Legionowa, Żyrardowa, Józefina, Halinowa i Jaktorowa.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL.

Mieszkańcy opowiadają o trudnościach związanych z brakiem prądu
TVN 24
Trwa naprawianie awarii
TVN 24
Problemy na Mazowszu
TVN24

ran/bf/aolsz//kdj/roody/mz