Czerwona Legia, Skorża wyrzucony. Ale Wisła i tak nie wbiła

Warszawa

W Krakowie już raczej się pogodzono, że tytuł trafi w inne ręce. Do prowadzącej Legii wiślacy tracili jedenaście punktów, ale wciąż walczyli o podium i europejskie puchary (do których mogą dostać się jeszcze inną furtką - sięgając po Puchar Polski). Nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów i od pierwszej minuty rzucili się na Legię. Do bramki Kuciaka dojść jednak nie mogli, bo znakomicie współpracowali środkowi obrońcy gości, Dickson Choto i Michał Żewłakow.

Rado obok słupka Legijna defensywa odpuściła tylko dwukrotnie. Najpierw z bliska strzelał Chavez, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Pod koniec 1. połowy świetnie zza pola karnego uderzył Melikson, ale słowacki bramkarz Legii był na posterunku. Podopieczni Macieja Skorży poważnie zagrozili bramce Wisły raz - Miro Radovic w sytuacji sam na sam strzelił obok słupka.

Więcej działo się po przerwie. Nie pod bramkami niestety.Kartoniki latały

W 51. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Janusz Gol i Legia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Pół godziny później podobny los spotkał Artura Jędrzejczyka. Nie wytrzymał wtedy trener Maciej Skorża, który za gorącą dyskusję z arbitrem wyleciał na trybuny (do końca meczu stał w okolicach tunelu).

Wisła atakowała do końca. Najlepszą okazję miał wracający do składu Białej Gwiazdy Patryk Małecki, ale strzelając na raty nie pokonał Kuciaka. Legia w 2. połowie bramce Pareiki zagroziła raz - grając w dziesiątkę z linii pola karnego strzelał Wolski, ale pomylił się o centymetry.

Legia nie wygrała przy Reymonta już od 15 lat. Ma teraz trzy punkty przewagi nad drugim Śląskiem, którego w niedzielę czeka trudny mecz z Polonią. Wisła jest szósta, tracąc do legionistów cały czas 11 "oczek".

Wisła Kraków - Legia Warszawa 0:0 Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Osman Chavez, Michał Czekaj, Gervasio Nunez - Patryk Małecki (76. David Biton), Cezary Wilk, Daniel Brud (59. Ivica Iliev), Łukasz Garguła (72. Tomas Jirsak), Maor Melikson - Cwetan GenkowLegia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Dickson Choto, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak - Rafał Wolski (86. Michał Kucharczyk), Janusz Gol, Ivica Vrdoljak, Miroslav Radovic, Nacho Novo (57. Jakub Rzeźniczak) - Danijel Ljuboja (90+4. Tomasz Kiełbowicz)

Czytaj także na tvn24.pl

tvn.pl/kcz,twis/k