"Czegoś takiego w życiu nie widziałem"

Warszawa

fot. Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plAwaria SPEC

Poważna awaria na skrzyżowaniu Sobieskiego z Sikorskiego. Pękła rura z gorącą wodą, która wylała się na ulice i uwięziła miejski autobus oraz kilka samochodów. Skrzyżowanie zostało wyłączone z ruchu.

- Na ulicę wyciekła gorąca woda. Na skrzyżowaniu utknęło kilka samochodów oraz autobusy komunikacji miejskiej z pasażerami w środku. Kierowcy nie chcieli ich wypuścić, ponieważ mogli się poparzyć. Dopiero służby pomagały im się wydostać z pojazdów - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Strażacy na plecach przenosili niektórych pasażerów.

- W miejscu, gdzie doszło do awarii, powstała gigantyczna dziura w jezdni o średnicy kilku metrów - dodaje Ewa Paluszkiewicz.

Edyta Adamus, z biura prasowego KSP
TVN24

"Czegoś takiego nie widziałem"

- Jeszcze czegoś podobnego nie widziałem. Na asfalcie od skrzyżowania Sobieskiego z Idzikowskiego i dalej w kierunku Chełmskiej i aż do Witosa jest ogromna kałuża gorącej wody. Nic nie widać na odległość metra - relacjonował Jacek Pałasiński, dziennikarz TVN 24.

Jacek Pałasiński, dziennikarz TVN24
TVN24

Wyłączone z ruchu było skrzyżowanie oraz części ulic Sobieskiego i Sikorskiego. Samochody i autobusy były kierowane na objazdy.

Ruch powoli jest przywracany, ale utrudnienia mogą potrwać nawet do wtorku. CZYTAJ WIĘCEJ.

Awaria SPEC
fot. Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

Bez wody i ogrzewania

Po awarii początkowo nawet kilkadziesiąt tysięcy osób mogło być bez wody i ogrzewania. SPEC systematycznie przywraca ich dostawę w kolejnych budynkach.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

CZYTAJ TAKŻE NA KONTAKT24.TVN.PL

as/ par//mz