Czas zacząć remont chodników w Jerozolimskich

Warszawa

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

Rozpoczyna się remont chodników w Alejach Jerozolimskich. Drogowcy przekazali wykonawcy teren budowy, a warszawiacy muszą spodziewać się czasowych utrudnień. Prace mają zakończyć się późną jesienią.

Do wyremontowania jest spory kawałek Alej - od Dworca Centralnego po most Poniatowskiego, i to po obu stronach. - Umowa została podpisana, więc możemy zacząć prace - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Chodniki do wymiany

Na razie warszawiacy nie zobaczą rozkopanych chodników. - W czwartek nastąpiło przekazanie terenu, podpisanie dziennika budowy - wylicza Sobieraj. - W pierwszej kolejności elektrycy wymienią podziemną infrastrukturę latarni. Wykonawca, czyli konsorcjum Adrog i Mabau, zadeklarował, że ten etap rozpocznie się 3 sieprnia. Samo oświetlenie wzdłuż Al. Jerozolimskich ma być wymieniane w przyszłym roku - dodaje.

W pierwszej fazie prace będą prowadzone od ul. Marszałkowskiej do ronda de Gaulle'a. Brukarze zaczyną pracę zaraz po elektrykach, w sobotę 6 sierpnia. - Trzeba będzie rozbierać istniejące chodniki - zaznacza rzecznik ZDM.

Później robotnicy będą kłaść nowe płyty chodnikowe, a na miejscach parkingowych zostanie ułożona kostka brukowa, którą drogowcy zdjęli podczas remontu Emilii Plater. Jakie bariery mają szansę zniknąć? Na przykład wysokie krawężniki i oczywiście pofalowana nawierzchnia. Będzie też różnica poziomów między miejscami parkingowymi a chodnikiem - ma zniechęcić kierowców do zawłaszczania tego, co należy się pieszym. Koszt prac: ponad 4 mln zł.

"Do końca sezonu budowlanego"

Warszawiacy muszą liczyć się z utrudnieniami podczas robót. Mogą być m.in. czasowe problemy z parkowaniem na remontowanym odcinku Alej. - Robotnicy mogą zajmować również czasowo pas jezdni. Na przykład w momencie, gdy trzeba będzie dostarczyć kostkę brukową - tłumaczy Adam Sobieraj.

Prace mają być skończone do końca sezonu budowlanego, czyli późną jesienią.

ran