Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Czas powrotów z wakacji. Ostatni korek w Jankach?

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plOtwarta trasa S8

Choć ostatni dzień wakacji to poniedziałek, już w niedzielę policja spodziewa się masowych powrotów z kurortów. A to oznacza dwie rzeczy: większe korki na dojazdach do miast i więcej policyjnych kontroli. Dla jadących z południa Polski do Warszawy także korek w Jankach i Raszynie. Być może po raz ostatni.

Policja zapowiada na dziś wzmożone kontrole, apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i jazdę zgodnie z przepisami. Najwięcej wypadków, jak wynika ze statystyk, ma bowiem miejsce właśnie podczas wakacyjnych podróży.

Tylko w lipcu na polskich drogach doszło do niemal 3 tys. wypadków, w których zginęło 265 osób, a prawie 3,8 tys. zostało rannych.

Za rok już bez korka?

Kierowcy wracający do stolicy powinni się przygotować na korki na drogach dojazdowych. Stać będzie "siódemka" w Łomiankach i "ósemka" w Markach. Nie lepiej będzie zapewne na dojazdach od strony wschodniej. Większego ruchu można się też spodziewać na A2.

Za to po raz ostatni kierowcy stać będą w Jankach i Raszynie. Ci jadący z Wrocławia i Katowic już teraz będą mogli objechać to wąskie gardło nowym fragmentem trasy S8. Ci z Krakowa na razie muszą się męczyć - wąsko robi się już przed Jankami, gdzie wciąż trwa budowa połączenia z nową trasą. Ten etap ma być gotowy w październiku i wtedy prawdopodobnie ostatecznie pożegnamy się z tradycyjnym korkiem w tej okolicy.

Ale nie ma nic za darmo - jak zauważyli już stołeczni kierowcy, po otwarciu nowego odcinka ciasno zrobiło się w Al. Jerozolimskich, którymi prowadzi teraz wjazd do centrum.

OBWODNICA JANEK PO OTWARCIU W LIPCU:

Wjazd na trasę S8
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ep/r