Czarny sport wraca do Warszawy. Narodowy pożegna Golloba

Warszawa

Stadion Narodowy będzie gościł żużlowców

Po wielu latach wielki żużel wróci do stolicy. Były mecze reprezentacji w piłkę nożną, siatkówkę, pokazy windsurfingowe, mitingi lekkoatletyczne, teraz swoje pięć minut będą mieli przedstawiciele czarnego sportu. Wiosną na Stadionie Narodowym odbędą się zawody Grand Prix, które zainaugurują przyszłoroczny cykl eliminacji mistrzostw świata.

O tym, że Stadion Narodowy będzie gościł najlepszych żużlowców, wiadomo już od drugiej połowy października. Pozostała kwestia uzgodnienia formalności. W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono szczegóły zawodów.Wiadomo, że odbędą się 18 kwietnia 2015 roku.

Pożegnanie Golloba

Organizatorem zawodów o Indywidualne Mistrzostwo Świata na żużlu na Stadionie Narodowym będzie PZM, a umowa z promotorami cyklu będzie obowiązywała przez najbliższe trzy lata. Tzw. dziką kartę na turniej w Warszawie otrzyma Tomasz Gollob. Indywidualny mistrz świata z 2010 roku na Stadionie Narodowym oficjalnie pożegna się z tym cyklem.

- Gollob jest związany z Warszawą. Razem z bratem Jackiem zdarł na Białołęce niejedną motorynkę. Jego kariera zatoczyłaby w ten sposób fajny krąg - mówił niedawno Marcin Majewski, ekspert nc+.Czterech Polaków

Grand Prix na żużlu jest corocznym cyklem turniejów organizowanym od 1995 roku przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM). W serii zawodów wyłaniany jest indywidualny mistrz świata. W sezonie startuje 15 stałych uczestników i jeden zawodnik z "dziką kartą".

W przyszłym roku udział ma zapewniony trzech Polaków: wicemistrz świata Krzysztof Kasprzak, ósmy w klasyfikacji końcowej Jarosław Hampel oraz Maciej Janowski (z GP Challenge).

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

lukl/twis