Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Czarna ciecz w kanale na Bielanach. "Czasami czuć smród fekaliów"

  TVN Warszawa

  Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plDziwna ciecz w kanale

  Woda w kanale niedaleko ulicy Pabla Nerudy na Bielanach nagle zmieniła kolor. – Jest tam czarna ciecz. Mieszkańcy twierdzą, że czasami czuć z niego smród fekaliów – informował w środę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Według wstępnych oględzin Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska kanałek zanieczyszczony jest ściekami.

  Jeszcze w środę po południu inspektorzy WIOŚ zebrali próbki czarnej substancji. - Z wstępnych oględzin wynika, że kanałek na Bielanach zanieczyszczony jest ściekami sanitarnymi. Czekamy jeszcze na oficjalne wyniki badań, ale to raczej formalność - mówi w czwartek Krzysztof Gołębiewski, zastępca naczelnika wydziału inspekcji WIOŚ w Warszawie.

  Jak informuje, zwrócili się do władz miasta i dzielnicy o oczyszczenie kanałku oraz zlokalizowanie źródła zanieczyszczenia. - Władze lokalne zobligowały się do wyczyszczenia kanału - zapewnia Gołębiewski.

  Choć to tylko niewielki kanał, to nagła zmiana koloru wody wzbudziła niepokój mieszkańców.

  "Ciecz nie jest oleista"

  – Faktycznie ciecz, która płynie kanałkiem jest czarna. W płytszych miejscach, bliżej dna, zbiera się szlam. Jak twierdzą mieszkańcy, czasami czuć z kanałku mocny smród fekaliów – opisywał w środę Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

  Na miejscu pracowali strażacy z zastępu chemicznego. - Strażacy pobrali próbki wody. Stwierdzili, że ciecz która płynie kanałem nie jest oleista czy ropopochodna – dodawał Węgrzynowicz.

  jb/ran