Cyrk na Wschodnim: otworzyli, zamknęli, otworzyli

Najnowsze

| Visualhunt (CC BY-SA 1.0)/Vk.comTak sytuacja wyglądało ok

Dworzec otwarty w środę w blasku fleszy, na rok przed Euro 2012, a za chwilę po cichu został zamknięty. Ponownie otwarto go w czwartkowe południe.

W środę PKP pochwaliły się wyremontowaną częścią podmiejską Dworca Wschodniego. Zmieniła się nie do poznania. Jest czysto, jasno, działa klimatyzacja. Architektoniczna bryła zostala zachowana, ale wszystkie "wnętrzności" wymieniono lub gruntownie odrestaurowano. Czytaj więcej na ten temat.

Otwarta równo rok przed Euro 2012 część, została jednak zamknięta zaraz po tym, jak z dworca zniknęły kamery i większość mediów. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" zwrócili uwagę, że z budynku wyproszono wtedy kasjerki i wszystkich podróżnych.

Kasy przeniesiono z powrotem do prowizorycznego blaszaka. Na zamknietych drzwiach dworca wiszą kartki z informacją, że jeszcze trwają odbiory techniczne.

Kolejarze zapewniali, że zamieszanie nie będzie na szczęście trwało długo. Słowa dotrzymali - Dworzec jest dostępny od godziny 12.00 - informuje reporter TVN24 Łukasz Wieczorek.

mz