"Cykliści są wkurzający, gdy jedziesz samochodem"

Warszawa

| Fakty po południufot

Reportaże tvnwarszawa.pl na temat polityki rowerowej miasta i stanie infrastruktury dla cyklistów spotkały się z dużym odzewem ze strony internautów. Jednak forumowicze dyskutowali nie o rozwiązaniach urbanistycznych i pomysłach na przyszłość, lecz głównie o kulturze jazdy.

Wniosek z tej dyskusji jest jeden: chociaż cyklistów i kierowców denerwują często te same rzeczy, trudno im się porozumieć.

Mimo że na forum tvnwarszawa.pl pojawiło się bardzo wiele zastrzeżeń do jakości stołecznej infrastruktury rowerowej, to znakomita większość komentarzy dotyczyła kultury jazdy. Przy tej okazji rowerzyści oskarżają kierowców, a kierowcy rowerzystów:

- Jechałem na początku lipca ścieżką rowerową wzdłuż ul. Słonimskiego, w kierunku dworca Gdańskiego - opisywał z kolei Am. - Na wysokości numeru 5 stało zaparkowane na niej BMW(zdjęcie mam w telefonie). Straż Miejska powiedziała, że ma zgłoszenie w tej sprawie i jak będzie wolny patrol to przyjadą - opowiadał.

Jak zauważa z kolei internauta mm, perspektywa jednak szybko zmienia się w zależności od środka transportu, którym podróżujemy:

I to właśnie patrzenie zawsze tylko na czubek własnego nosa nas gubi - pisze bbb, podsumowując wiele dyskusji o kulturze jazdy, jakie toczyły się na forum tvnwarszawa.pl: