Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ćwiczenia przed Euro: wąglik w tunelu średnicowym

Warszawa

Nocny atak terrorystów z użyciem brudnej bomby w tunelu średnicowym. Wszystkie służby na miejscu. Aleje Jerozolimskie zablokowane - spokojnie, to tylko scenariusz ćwiczeń i element przygotowań do Euro 2012.

Scenariusz zakładał, że w pociągu, który z powodu awarii trakcji zatrzyma się w tunelu, jeden z pasażerów zostawi podejrzany pakunek z radioaktywnym izotopem i bakteriami wąglika.

W nocnych ćwiczeniach w tunelu wzięło udział ok. 200 osób, w tym strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, kolejarze, SOK-iści, żołnierze Żandarmerii Wojskowej, służby miejskie podległe wojewodzie oraz eksperci z Państwowej Agencji Atomistyki, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych, Centralnego Orodka Analizy Skażeń i Centrum Reagowania Epidemiologicznego Sił Zbrojnych.

Trzydniowe manewryĆwiczenia w tunelu średnicowym to element większych, trzydniowych manewrów służb ratowniczych pod kryptonimem Wypadek 2012 zorganizowanych przez wojewodę mazowieckiego. Celem tych ćwiczeń jest zgranie i weryfikacja planów zarządzania kryzysowego poszczególnych służb i ważnych obiektów, takich jak dworce kolejowe i lotniska przed Euro 2012.

Ćwiczenia służb
TVN24

PAP/su//mz