Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Ćwiczenia na Zalewie Zegrzyńskim. Z wody i powietrza ratowali rozbitków

Warszawa

Renegade w ZegrzuTVN24
wideo 2/3

Na Zalewie Zegrzyńskim wojsko i służby ratownicze ewakuowali grupę osób uwięzionych na wyspie. Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń Renegade–Sarex 17/I.

Trwające do piątku ćwiczenie prowadzi Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Oficjalnie celem jest "doskonalenie współdziałania Sił Zbrojnych RP oraz układu pozamilitarnego w przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz akcjach poszukiwawczo-ratowniczych na morzu i lądzie". Jeden z epizodów rozegrano na Zelewie Zegrzyńskim, gdzie służby trenowały procedury ratowania zdrowia i życia ludzkiego nad wodą.

Zawyły syreny

We wtorek między godziną 9 a 13 słychać było syreny alarmowe. Był to trening systemu wykrywania i alarmowania towarzyszący cyklicznemu ćwiczeniu, w którym uczestniczą wojsko i inne służby. Alarm ogłosi trzyminutowy modulowany dźwięk syren; odwołanie alarmu nastąpiło przez trzyminutowy dźwięk ciągły. Czerwcowe manewry to pierwsza tegoroczna edycja cyklicznych ćwiczeń Renegade. Druga odbędzie się jesienią.

Ćwiczenie Renegade | TVN24
Ćwiczenie Renegade | TVN24
Ćwiczenie Renegade | TVN24

PAP/skw/b