Najnowsze

"Coś ciekawego krąży nad Warszawą"

Najnowsze

Wojtek / Kontakt 24Nad Warszawą krążył AWACS

Krążący w piątek w okolicach Warszawy samolot wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców. - Co to może być?- pytaliście w mailach wysyłanych do redakcji Kontaktu 24 razem ze zdjęciami smug na niebie, wykonanymi nie tylko w stolicy, ale też pobliskich miejscowościach.

- Dziś rano od ok. godziny 9 nad Wilanowem zaobserwowałem dziwnie latający samolot. Najpierw zobaczyłem dwa okręgi i pomyślałem, że jakiś pasażerski samolot czeka na lądowanie na Okęciu. Natomiast po kilkunastu minutach okazało się, że samolot robi kolejne kółka. Wydaje mi się, że to nie jest cywilny lot. Do godziny 12:00 samolot zrobił 7 pełnych okrążeń i odleciał - pisał do redakcji @Kamil.

To AWACS

Jak poinformował pplk. Artur Goławski, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, smugi pozostawił najprawdopodobniej samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia systemu AWACS, który nie po raz pierwszy patroluje polskie niebo.

- Samoloty te już od marca patrolują polskie niebo w ramach wzmocnienia obecności sił NATO w Polsce. Ma to związek z sytuacją na Ukrainie- powiedział.

Internauci zwrócili uwagę na krążący nad miastem samolot:

Czytaj także na Kontakcie 24

mg/ja

Źródło zdjęcia głównego: Wojtek / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości