Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Córka Andersa odebrała polski dowód. "Czuję, że tutaj należę"

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plCórka gen. Andersa otrzymała dowód

W poniedziałek z rąk burmistrza Śródmieścia swój polski dowód tożsamości odebrała Anna Maria Anders, córka gen. Władysława Andersa. - Czuję, że tutaj należę. To wielki dzień, jestem bardzo dumna - mówiła tuż po otrzymaniu dokumentu.

Mimo że mieszka w Stanach Zjednoczonych i Anglii, to teraz postanowiła, że chce mieć również polski dowód. Data otrzymania dokumentu dla Anders ma ogromne znacznie. 12 maja umarł jej ojciec, a urodziny obchodziła matka. - Minęły 44 lata od śmierci taty, a wydaje się, że to było wczoraj - podkreśliła.

Jak dodała, dzięki starym zdjęciom z Warszawy i innych miast w całej Polsce, ciągle dowiaduje się czegoś nowego o ojcu.

"Przypomina mi się dzieciństwo"

A co sądzi o Warszawie?

- Jest to miasto, które mi się bardzo podoba. Mam tutaj już bardzo dużo przyjaciół. Dobrze się tu czuję - odpowiada Anders.

Z otrzymania dowodu osobistego Anders jest bardzo dumna.

- Czuję się Polką. Jak wracam tutaj to przypomina mi się moje dzieciństwo. Jest tyle rzeczy, które zgadzają się z tym, jak byłam mała. Msze polskie, zabawy, jedzenie. Jest fajnie. Czuję, że tutaj należę - opisuje.

su/mz