Coraz więcej awarii wodociągowych. "Niska temperatura robi swoje"

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plDo awarii doszło m.in. przy ulicy Racławickiej

Ponad 30 segmentów jednorodzinnych i kilkanaście bloków jest bez wody. - Niska temperatura robi swoje - wyjaśnia Roman Bugaj, rzecznik stołecznego MPWiK. Wodociągowcy pracują nad usunięciem awarii, jednak lista wciąż się wydłuża.

W piątek rano do awarii wodociągowej doszło przy ulicy Rysy oraz Organistów. W sumie w tych miejscach bez wody jest 35 segmentów jednorodzinnych. Ekipa MPWiK pracuje nad usunięciem awarii. Wodociągowcy mają jednak ręce pełne roboty. Trudna sytuacja jest w rejonie ulic Piastów Śląskich, Miarki, Popiołka i Roztworowskiego, gdzie bez wody jest kilkanaście bloków. Awarie usuwane są też na Chłodnej, Kruczej i Kasprzaka.

Na ekipy czekają już kolejni pozbawieni wody mieszkańcy. Z powodu awarii nie dochodzi ona do budynków po nieparzystej stronie ulicy Górskiego, czterech budynków w al. Jerozolimskich, i po jednym na Jagiellońskiej, Lanciego i Królowej Aldony.

W czwartek doszło w sumie do kilkunastu awarii m.in. przy ulicy: Herbowej, Siedzibnej, Oleandrów, 1 Sierpnia, Cynamonowej, Orzyckiej, Wita Stwosza, Cybernetyki, Bystrej i Stryjeńskich.

"Materiały są bardziej kruche"

- Skala tego zjawiska zawsze zwiększa się przy wystąpieniu mrozów. Sieć składa się głównie ze stalowych i żeliwnych elementów. Materiały stają się bardziej kruche – tłumaczy Roman Bugaj – Nasze służby są w stanie pełnej gotowości. Staramy się usuwać awarie jak najszybciej – przekonuje.

Nie będzie beczkowozów

Mieszkańcy skarżyli się do redakcji na brak beczkowozów. Wodociągowcy tłumaczą, że nie mogą ich podstawiać, bo przy temperaturze poniżej -2 st. C zamarzają krany.

wp, bf//ec