Coraz bliżej wyników z Mazowsza. Nadal liczą głosy

Warszawa

tvnwarszawa.plCzekają na jeden protokół

Mazowiecka Wojewódzka Komisja Wyborcza w sobotę po południu nadal liczy głosy w wyborach do sejmiku. Około południa komisja dokonała korekty ostatniego protokołu z Płocka.

Obecnie członkowie komisji sprawdzają i ostatecznie zliczają wyniki głosowania. Nie chcą jednak mówić, jak długo jeszcze mogą potrwać te prace.

- Liczymy, sprawdzamy, na razie trudno powiedzieć, kiedy można spodziewać się wyników - powiedziała PAP o godz. 13 Sobczak-Barańska.

Korekty protokołów

WKW wznowiła pracę w sobotę przed godz. 9. Jak wówczas mówiła PAP przewodnicząca komisji Alina Sobczak-Barańska, do WKW przybyć mieli przedstawiciele komisji z Płocka i Żyrardowa, gdyż potrzebne były jeszcze korekty dwóch protokołów z obwodowych, a co za tym idzie także powiatowych, komisji. Chodzi o nieścisłości w wyliczeniach odnoszące się do kilku głosów. - W przypadku Żyrardowa jest to jeden głos, zaś w przypadku Płocka 10 głosów - mówiła.

Przed godz. 10 w WKW pojawili się przedstawiciele komisji z Żyrardowa i dokonano koniecznej korekty. Z kolei przedstawiciele komisji z Płocka przybyli do WKW przed godz. 11 i przebywali w niej około godziny.

Jak zapowiadano, dopiero po wyjaśnieniu tych nieścisłości możliwe będzie ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów do sejmiku na Mazowszu.

Od godz. 12 komisja przygotowuje podsumowanie tych wyborów.

Z Warszawy PO

W okręgach warszawskich w wyborach do sejmiku woj. mazowieckiego najwięcej głosów uzyskała PO - 38,9 proc.; na dalszych miejscach znalazły się: PiS - 28,6 proc. i SLD Lewica Razem - 11 proc. głosów.

Według nieoficjalnych, cząstkowych wyników wyborów do sejmików podanych przez PKW we wtorek w wyborach do sejmiku na Mazowszu (bez Warszawy) PSL zdobyło 35,84 proc. głosów, PiS - 28,83 proc., PO - 16,54 proc. Progu wyborczego miały nie przekroczyć: SLD (4,62 proc. głosów), Nowa Prawica (3,83 proc.), Ruch Narodowy (2,01 proc.) i Demokracja Bezpośrednia (1,18 proc.)

PAP/su