Co ze strefą kibica na Euro? Ratusz: prowadzimy rozmowy

TVN Warszawa

Archiwum tvnwarszawa.plTak wyglądała zabawa w strefie kibica w 2012 roku

Na miesiąc przed piłkarskimi mistrzostwami Europy wciąż nie wiadomo, czy w Warszawie powstanie strefa kibica. Ratusz zapewnia jednak, że rozmowy są zaawansowane.

O planach otwarcia strefy kibica w centrum miasta na Euro 2016 pisaliśmy już w marcu. Wówczas na pytanie o obawy po zamachach terrorystycznych w Brukseli, władze miasta odpowiadały: "Nie możemy dać się zastraszyć".

"Mamy doświadczenie"

Do mistrzostw, które zostaną rozegrane we Francji zostało jednak nieco ponad miesiąc. A jak się dowiadujemy, ratusz wciąż prowadzi rozmowy z partnerami.

- Rozmawiamy z jedną z telewizji, na jakich zasadach możemy skorzystać z sygnału, żeby można było dać mieszkańcom możliwość oglądania meczów w strefie kibica – wyjaśnia Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. - Rozmowy są zaawansowane – dodaje.

Władze miasta zapewniają, że samą strefę będą jeszcze w stanie przygotować przed zaplanowanym na 10 czerwca początkiem mistrzostw. – Mamy doświadczenie z Euro 2012 - przypomina Milczarczyk.

Nieoficjalnie mówi się, że strefa ma powstać na placu Defilad.

Miesiąc piłkarskich emocji

Podczas Euro 2012, kiedy to Polska była współgospodarzem sportowej imprezy, strefa kibica znajdowała się właśnie na placu Defilad. Cieszyła się sporą popularnością, ale głównie podczas meczów Polaków.

Euro 2016 odbędzie się we Francji. O mistrzostwo starego kontynentu będą walczyć 24 drużyny narodowe, w tym reprezentacja Polski. W grupie zagramy z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną.

TAK WYGLĄDAŁA STREFA KIBICA NA PLACU DEFILAD W 2012 ROKU:

Pożegnanie ze strefą kibica
TVN24

ran/sk