Co z zakazem wjazdu dla tirów na Trasę AK? "Nie planujemy"

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plNie będzie całkowitego zakazu wjazdu tirów na Trasę AK

- Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie będzie wprowadzać całkowitego zakazu wjazdu tirów na Trasę AK– poinformowała w piątek w rozmowie telefonicznej Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA. O taki zakaz na czas przebudowy arterii, prosiło miasto.

Jak dodaje rzeczniczka, te informacje podane zostały już w środę na konferencji prasowej. - Będzie obowiązywało dotychczasowe zarządzenie prezydenta Warszawy, w sprawie ograniczenia wjazdu tych pojazdów do miasta (mogą wjeżdżać jedynie w określonych godzinach-red.). Problem w tym , że wielu kierowców, zwłaszcza obcokrajowców, zakazu wjazdu w godzinach szczytu nie respektuje.

Dodatkowe znaki

Przed 8 listopada GDDKiA zamierza jedynie wprowadzić dodatkowe oznakowanie, przypominające o tym zarządzeniu.

Co na to warszawscy urzędnicy? - Nadal oczekujemy, że zakaz wjazdu tirów na czas prac zostanie przez GDDKiA wprowadzony. Czekamy na projekt organizacji ruchu od wykonawcy obowiązujący w trakcie wyłączeń od 8 listopada, w którym mamy nadzieję, zostaną zawarte znaki zakazu wjazdu - informuje Tomasz Kunert z biura prasowego warszawskiego ratusza.

Jak zapewnia rzecznik, jeżeli znaki się nie pojawią w tym projekcie, miasto będzie nalegać na ich wprowadzenie.

Miasto radzi, aby kierowcy w trakcie przebudowy trasy korzystali z mostu Północnego.

Wielka inwestycja

Rozpoczęła się kolejna poważna inwestycja w Warszawie. Drogowcy do października 2015 roku mają przebudować Trasę AK i most Grota-Roweckiego do parametrów drogi ekspresowej.

Trwają już prace przygotowawcze, które prowadzone są w nocy. W piątek na kierowców czekają pierwsze poważne utrudnienia O 22.00 zamknięte zostaną trzy estakady- jedna zjazdowa z mostu Grota na Wisłostradę w stronę Gdańska oraz dwie wjazdowe na most - jedna od strony Tarchomina, druga od strony Jagiellońskiej.

Prawdziwy test na cierpliwość kierowcy przejdą 8 listopada. Wtedy zamknięta zostanie połowa mostu ( jezdnia od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej), a do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Ponadto, na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej, zwężone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni, a kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Zamknięty będzie również przejazd ul. Gdańską pod trasą. Ulice nad nią (ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Powązkowska) będą zamykane tylko częściowo- tak, aby utrzymać przejazd. Utrudnień można spodziewać się także na ul. Broniewskiego.

O utrudnieniach od 8 listopada mówi Wiesław Witek, miejski koordynator remontów

Utrudnienia na trasie od 8 listopada
Utrudnienia na trasie od 8 listopadaTVN24

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości