Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Co z przystankiem Kino Femina? ZTM podjął decyzję

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plNazwa Kino Femina zostaje

Połączenie sali kinowej ze sklepem w Feminie stanęło pod znakiem zapytania. Jednak Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował, że nazwa przystanków tym rejonie nie zostanie zmieniona.

Wraz z likwidacją kina Femina po 75 latach działalności rozgorzała dyskusja o przyszłości zespołu przystanków komunikacji miejskiej, znajdującego się przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Solidarności. Proponowano między innymi, by nazwę "Kino Femina" zastąpić "Sądami" czy "Teatrem Kamienica".

"Historyczny charakter"

Nie zaakceptowali tego jednak eksperci z Zespołu Nazewnictwa Miejskiego. Jak już pisaliśmy, zaproponowali, by nazwa przystanku Kino Femina nie została zmieniona. - Związana jest z tradycją tego miejsca, ma historyczny charakter - mówił tvnwarszawa.pl jeden z nich. Teraz kropkę nad i postawił Zarząd Transportu Miejskiego, który przychylił się do tej opinii. - Pozostajemy przy nazwie przystanku Kino Femina - poinformowała tvnwarszawa.pl Magdalena Potocka z ZTM.

Protest mieszkańców

Na razie jednak nie wiadomo, czy w miejscu zlikwidowanej Feminy powstanie nie tylko dyskont, lecz także sala kinowa. Jak pisaliśmy w czwartek, przeciwko temu zaprotestowała spółdzielnia mieszkaniowa "Żelazna Brama". Mieszkańcy obawiają się, że zaplanowana przez inwestora nadbudowa może przysłonić okna w sąsiednim budynku. Obawiają się też zwiększonego ruchu na lokalnym parkingu.

CZYTAJ WIĘCEJ O PROTEŚCIE.

Ostatnia niedziela w Feminie

Ostatnie seanse w Feminie odbyły się we wrześniu. Można było zobaczyć "Miasto 44" Jana Komasy. Sale pękały w szwach.

- Likwidacja kina to absurd - mówili tvnwarszawa.pl widzowie.

Zobacz film z pożegnania kina Femina:

Ostatni seans w kinie Femina
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ran