Najnowsze

Co robić z dziećmi podczas strajku? Biblioteka, zoo, kino lub centrum nauki

Najnowsze


Rodzice, którzy nie wiedzą, co zrobić z dziećmi w czasie strajku nauczycieli, mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć. Listę dostępnych miejsc przedstawił stołeczny ratusz.

W poniedziałek szkoły w całej Polsce przystąpiły do strajku. W tym czasie sporo placówek jest zamkniętych. Nie wiadomo jednak, jak długo to potrwa.

"Zapraszamy z opiekunami"

Jeżeli rodzice nie wiedzą, co zrobić z dziećmi, bezpłatną ofertę dla nich przygotował ratusz. Dzieci mogą spędzić czas w domach kultury, bibliotekach, czytelniach, ośrodkach sportu i rekreacji.

"Umożliwiamy skorzystanie z miejskich obiektów, oferujemy atrakcje z udziałem instruktorów i trenerów. Ośrodki nie zapewniają opieki, dlatego też zapraszamy z rodzicami/opiekunami" - czytamy na stronie urzędu miasta poświęconej edukacji.

I tak na przykład w kinie za Rogiem przy Duracza 19 organizowane są pokazy filmowe. Bezpłatnie można wejść również do warszawskiego zoo przy ulicy Ratuszowej. Atrakcje dla najmłodszych przygotował też Park Kultury w Powsinie.

Z kolei w Śródmieściu dzieci przyjmie Centrum Nauki Kopernik. Zaś na Targówku swoją ofertę przygotowały biblioteki - można pograć w gry planszowe, wziąć udział w warsztatach wielkanocnych, czy robić tworzyć ozdoby na świąteczny stół.

Wyszukiwarka zajęć znajduje się na miejskiej stronie poświęconej edukacji. Można tam wyszukać dostępne miejsca po dzielnicach, datach i określonej grupie wiekowej.

Pomoc z uczelni

Od poniedziałku na Uniwersytecie Warszawskim (w godzinach 8-16.00) uczelniany Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje "wykłady strajkowe" dla uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych. Zajęcia będą prowadzone przez pracujących na UW nauczycieli akademickich. Jak zapowiadają organizatorzy, program wykładów będzie na bieżąco uzupełniany na stronie wydarzenia na Facebooku. Do momentu nadania depeszy podane zostały tematy wykładów do czwartku włącznie. Z kolei Szkoła Główna Handlowa od poniedziałku organizuje dla swoich pracowników pomoc w opiece nad dziećmi. Jak informuje na swojej stronie internetowej uczelnia, zajęcia dla uczniów uczęszczających do objętych strajkiem szkół podstawowych będą odbywać się w godzinach 8-17.

TAK WYGLĄDA W PONIEDZIAŁEK SYTUACJA W JEDNEJ Z ŻOLIBORSKICH SZKÓŁ:

Na szkole na Żoliborzu pojawił się banerTVN24
wideo 2/2

ran, PAP/pm