Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Co dalej ze spalonym pociągiem? Kolejarze podjęli decyzję

Warszawa

Misiekxl / Kontakt 24Pożar pociągu w Zielonce

Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru pociągu Kolei Mazowieckich w Zielonce. Jak podaje rynek-kolejowy.pl, skład jednak wróci na tory.

Do pożaru doszło na początku marca - informowaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl. Zapalił się pociąg relacji Wołomin-Warszawa.

Teraz Koleje Mazowieckie informują, że cały czas trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia.

"Wróci zmodernizowany"

- Nie zakończyły się jeszcze prace – powiedziała w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl Jolanta Maliszewska z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

Co dalej się stanie ze składem? To pytanie jest kluczowe, bo - jak pisze portal - pojawiły się głosy, że EN57 przestanie jeździć. Przewoźnik jednak temu zaprzecza.

- Pojazd wróci na tory zmodernizowany do standardu EN57AL - podkreśla Maliszewska.

Kolejarze do szpitala

Do pożaru doszło 3 marca przed godz. 15 na stacji w Zielonce. - Ogień wydobywał się z toalety. Początkowo ugasić go próbowała drużyna pociągowa, jednak akcja nie przyniosła skutku. Wezwano straż pożarną - mówiła nam wówczas Jolanta Maliszewska.

Grzegorz Daniłowicz ze straży pożarnej w Wołominie informował, że akcja rozpoczęła się o godz. 15.10. - Maszynista i kierownik pociągu skarżyli się na podtrucie, pasażerom nic się nie stało - mówił.

Mężczyźni trafili wówczas do szpitala.

ran/pm