CNN o Legii. "Śmietanka polskiej piłki"

Warszawa

fot. Legia.com

CNN pierwszy z materiałów o naszym kraju w ramach cyklu "Eye on Poland" poświęciła warszawskiej Legii. Dziennikarze stacji klub z Łazienkowskiej nazywają "śmietanką polskiej piłki" i opowiadają o szkoleniu młodzieży w trzecim zespole Ekstraklasy ubiegłego sezonu.

"Eye On" to specjalny tygodniowy program stacji CNN International, dzięki któremu widzowie na całym świecie poznają różne kraje, regiony, tradycje i kultury.

W przeszłości CNN swoje "oko" kierowała już na Japonię, Turcję, Mongolię, a trzy lata temu na Polskę. Teraz ponownie gości w naszym kraju.

Jeden z pierwszych reportaży w tegorocznym cyklu dotyczy Legii Warszawa.

"Śmietanka" bez mistrza od 5 lat

Materiał zaczyna się laurką ze strony amerykańskich dziennikarzy, którzy nazywają Legię "śmietanką polskiej piłki". Chwilę później przypominają jednak, że stołeczny klub... nie zdobył mistrzostwa Polski od pięciu sezonów.

Autorzy podkreślają, że Legia dużą wagę przywiązuje do szkolenia młodzieży, co potwierdzają Jakub Rzeźniczak i jeden z adeptów legijnej szkółki Rafał Wolski.

Klub z Łazienkowskiej zaprezentowano jako odskocznia do europejskiego futbolu, a na dowód przedstawiono sylwetkę Łukasza Fabiańskiego, który ponad cztery lata temu trafił do Arsenalu Londyn.

Rzeźniczak czy Mazurek?

Choć materiał przygotowała stacja znana z przestrzegania wysokich standardów, to nie obyło się bez małej wpadki.

W podpisie pod wypowiadającym się o szkoleniu w klubowej Akademii Piłkarskiej Jacka Mazurka zastąpiono "Jakubem Rzezniczkiem".

Pomyłka wzięła się pewnie z tego, że reprezentacyjny obrońca Jakub Rzeźniczak w materiale wypowiadał się chwilę przed szkoleniowcem. Wtedy jednak nie umieszczono przy Rzeźniczaku żadnej wizytówki.

CZYTAJ WIECEJ NA TVN24.pl

TUTAJ CAŁY MATERIAŁ CNN o LEGII

TVN24.pl/band